ĐOKOVIĆ U FINALU TURNIRA U BEOGRADU: Martin naljutio Novaka, pa počišćen sa terena u trećem setu

28. 05. 2021. u 13:43 >> 16:06

NAJBOLjI teniser sveta Novak Đoković plasirao se u finale turnira u Beogradu pošto je pregazio Slovaka Andreja Martina sa 6:1, 4:6, 6:0.

ЂОКОВИЋ У ФИНАЛУ ТУРНИРА У БЕОГРАДУ: Мартин наљутио Новака, па почишћен са терена у трећем сету

Zasluženo se Nole našao u novom 119. finalu u karijeri i imaće priliku da osvoji drugu titulu i to u svom gradu.

Slovak (119. na ATP listi) se pokazao kao trvd orah, ali samo u drugom setu. Ako se gleda samo prvi i treći Martin je osvojio samo jedan gem.

Ipak, Novak je taj koji je dozvolio Andreju da dobije drugi set. Grešio je više nego uobičajeno, bilo je tu malo i do igra Slovaka, no Nole je nije bio na svom prepoznatljivom nivou što pokazuje činjenica da je izgubio čak tri svoja servisa.

Treći set bio je jednosmerna ulica. Đoković je počistio rivala sa terena, nije mu dozvolio da osvoji nijedan gem i tako se domogao finala posle jednog sata i 57 minuta igre.

Novak će se za trofej boriti sa pobednikom meča Federiko Delbonis (Argentina) - Aleks Molčan (Slovačka).

TREĆI SET: Đoković - Martin 6:1, 4:6, 6:0

6:0 - Kraj meča! Novak je furioznom igrom u trećem setu počistio Martina.

5:0 - Još jedan gem sa nulom. Predao se Slovak i sada je samo posmatrač - gleda kako Đoković hita ka novom finalu-

4:0 - Sa nulom u četvrtom gemu. Pojačao je Srbin ritam i sada prikazuje sjajan tenis. Martin se bori, ali deluje da neće uspeti da se vrati u meč.

3:0 - To je sada pravi Đoković. Vratio je najbolji na planeti nivo igre iz prvog seta i trebalo bi da mirno privede ovaj mreč kraju.

2:0 - Popravio je Novak igru i to odmah daje rezultat. Potvrdio je urađeno u prvom gemu i polako, ali sigurno ide ka 119. finalu u karijeri.

1:0 - Dobro je počelo! Odmah je Đoković napravio brejk kada je treći odlučujući set u pitanju.

DRUGI SET: Đoković - Martin 6:1, 4:6

4:6 - Neverovatno! Martin je iskoristio Đokovićev pad. Uspeo je da dobije drugi set i odluka o pobediku biće doneta u trećem.

4:5 - Upao je Novak u malu nervozu i dosta greši u ovim momentima što je dozvolilo 31-godišnjaku iz Bratislave da dođe na gem od osvajanja drugog seta.

4:4 - Mogao je najbolji teniser sveta lako da privede meč kraju, ali je greškama omogućio Martinu da mu drugi put oduzme servis i vrati se u set.

4:3 - Dolazi Novak Đoković do još jednog brejka u ovom setu, ukupno četvrtog i prvi put je poveo u drugom setu.

3:3 - Srbin sada lako dobija gemove kada servira. Sada je to uradio veoma brzo i sigurno. Protivniku nije prepustio nijedan poen.

2:3 - Uspeo je Martin da sačuva svoj servis. Đoković je imao još jednu brejk priliku, nije uspeo da je iskoristi.

2:2 - Vratio se Nole definitivno u prepoznatljiv ritam. Rivalu je dozvolio samo jedan poen i to svojom greškom.

1:2 - To je Đoković! Malo je podigao nivo igre koji ga je krasio do sada. Ekspresno je vratio brejk i neutralisao prednost 119. igrača na ATP listi.

0:2 - Evo malih problema za Novaka. Slovak je napravio brejk - prvi za njega u meču i ima prednost u drugom setu.

0:1 - Prekida Martin seriju Đokovića i dobija prvi gem u drugom setu. Uradio je to lakše nego obično.

PRVI SET: Đoković - Martin 6:1

6:1 - Savrđeno je Đoković odigrao prvi set i razneo Slovaka. Bilo je malo problema u ovom gemu, spasao je najbolji teniser sveta četiri brejk prilike rivala i dobio prvi segment meča posle 38 minuta.

5:1 - Još jedan brejk pravi Nole i došao je u situaciju da svojim servisom okonča prvi set i širom otvorio vrata još jednog finala u karijeri.

4:1 - Lako, brzo i efikasno. Đoković lako dobija gemove na svoj servis, u petom nije dozvolio rivalu nijedan poen.

3:1 - Upisao se i Slovak na semaforu. Poslednji poen u gemu bio je odličan - viđeno je nekoliko skrećenih lopti, ali na kraju se Martin dobro snašao.

3:0 - Sjajno deluje Novak na početku meča. Potvrdio je brejk i sigurnim koracima gazi ka finalu turnira u Beogradu.

2:0 - Đoković odmah pravi brejk. Igrao se gem na razliku, ali je Nole uspeo da premoli i rivalu oduzme servis. Viđena su i dva sjajna drop šota svetskog broja jedan.

1:0 - Novak je prvi servirao i lako je dobio uvodni gem u meču. Dozvolio je rivalu da osvoji samo jedan poen.