VELIKO PRIZNANJE: Zrenjnin proglašen za evropski grad sporta
NA promociji u Lisabonu, grad Zrenjanin je i zvanično proglašen za Evropski grad sporta za 2021. godinu.
FOTO: Grad Zrenjanin
Svečanost je, uz prisustvo čelnika Evropske asocijacije prestonica i gradova sporta i svih gradova nosilaca te titule, zbog poznate epidemiološke situacije, održana onlajn.
U ime grada Zrenjanina, koji je prvi srpski grad koji je zaslužio ovakvo priznanje, svim učesnicima video konferencije, obratio se gradonačelnik, Simo Salapura.
- Velika nam je čast što smo deo evropskih prestonica i gradova sportske federacije - naglasio je Salapura, uz napomenu da se Zrenjanin našao u izabranom društvu desetak evropskih gradova koji su zaslužili titulu Grad sporta, koja se dodeljuje u kategoriji naselja od 25 do 500 hiljada stanovnika i da je, Evropski grad sporta postao zahvaljujući bogatoj sportskoj tradiciji, visokim sportskim dometima, sportskoj masovnosti i organizovanosti, organizaciji velikih takmičenja i značajnim ulaganjima u sport i sportsku infrastrukturu.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo
FUDBALSKE ZVEZDE IDU U RAJ: Pele se oprostio od Rosija dirljivom porukom na Instagramu
11. 12. 2020. u 21:23
MILANEZI OVE SEZONE NE ZNAJU SA NOVAJLIJAMA U LIGI: Jedan podatak ipak raduje navijače - evo šta se poslednji put desilo u šampionskoj sezoni
SA željom da uveća prednost na vrhu tabele Serije A, Milan će nastaviti borbu za Skudeto u nedelju popodne, kada na stadionu "Đuzepe Meaca" dočekuje Sasuolo.
14. 12. 2025. u 07:00
ZVEZDA UKRAJINE PROBALA DA UBIJE RUSKOG PUKOVNIKA: Rusija ne prašta! Evo šta se desilo ukrajinskoj šampionki
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, iznedrila je i jednu nesvakidašnju situaciju koja ima veze sa sportom. Jer, najnovije sportske vesti iz Rusije tiču se ukrajinske šampionke, koja je osujećena u pokušaju terorističkog napada.
14. 12. 2025. u 16:00
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)