SRPKINJE NEPREPOZNATLJIVE PROTIV MAĐARICA: Poraz naših rukometašica, u utorak protiv Hrvatske za drugi krug

06. 12. 2020. u 15:16

Rukometašice Srbije poražene su u drugom kolu grupe C na Evropskom prvenstvu u danskom Koldingu od selekcije Mađarske 38:26.

СРПКИЊЕ НЕПРЕПОЗНАТЉИВЕ ПРОТИВ МАЂАРИЦА:  Пораз наших рукометашица, у уторак против Хрватске за други круг

EPA-EFE/BO AMSTRUP

Srpkinje očigledno nisu uspele da se oporave posle sinoćnjeg meča i pobede protiv Holandije, pa su Mađarice ubedljivo došle do prvog trijumfa na turniru.

U redovima reprezentacije Srbije Sanja Radosavljević postigla je pet pogodaka, dok su Slađana Pop-Lazić, Jelena Trifunović i Jelena Lavko dale po četiri gola.

Srbija sada ima dva boda, koliko i Mađarska i Hrvatska. Holandija je bez bodova, ali svetske ampionke tek treba da igraju meč drugog kola protiv Hrvatica.

26:38 - Slave Mađarice zasluženu pobedu protiv Srbije.

24:36 - Dva gola Nikolić za smanjenje ipak previsoke prednosti Mađarica.

22:36 - Pobednik je odavno poznat, pa su i odbrane popustile.

19:33 - Primili smo devet golova iz kontri, dali samo jedan...

18:32 - U 43. minutu utakmice protiv Holandije bilo je 22:16, deset golova više za to vreme dale su nam Mađarice.

17:31 - Blanka Biro postiže gol sa gola za Mađarsku.

16:29 -  Deseti gol postiže Šacik za 13 razlike.

14:26 - Mađarice su protiv Hrvatske postigle 22 gola, a večeras za 37 minuta četiri više.

12:24 - Prvi gol u drugom poluvremenu postižemo u 34. minutu, ali već u sledećem napadu Mađarice opet stižu do +12.

11:22 - Mađarice dolaze do 11 goloa prednosti u 33. minutu.

11:21 - Počelo je drugo poluvreme, u istom ritmu kao i prvom.

Poluvreme: 11:20 - Moraju mnogo bolje u drugom delu naše rukometašice ukoliko žele da se vrate u ovaj meč.

11:20 - Tajm-aut Mađarica u poslednjem minutu prvog poluvremena. Devet razlika vode naši severni susedi.

10:19 - Lukač preko krila nerešiva enigma zaodbranu Srbije.

9:16 - Sedam golova zaostatka u 23. minutu. Uzaludne su bile selektorove reči na tajm autu,  da ne može u svakoj utakmcii da se stigne veliki zaostatak.

8:13 - Stižu u 19. minutu naše protivnice do najveće prednsoti od pet golova.

8:12  - Tolerišu francuske sudije pasivne napade Mađaricama, što one obilato koriste.

7:11 - Srbija posle taj-auta smanjuje na 7:10, ali već u sledeće napadu primamo novi gol. Odmah zatim, promašile su naše rukometašice drugi sedmerac na utakmici.

6:10 - U 14. minutu selektor Srbije Obradović uzima tajm-aut  nakon što su Mađarice stigle do četiri gola prednosti.

6:9 - Promašila je sedmerac Katarina Krpež u 12. minutu, u sledećem napadu ;ađarice stižu do tri gola prednosti.

5:7 - Mađarice u deseetom minutu stižu do novih dva gola prednsoti, posle možda i sudijske greške da im dodeli sedmerac.

5:5 - Najpre Trifunovićeva prvim golom na šampionatu smanjuje prednost Mađarica a već u sledećem napadu Srbija stže do izjednačenja.

2:4 - Drugi gol za Srbiju postiže Pop-Lazić, ali Mađarice uzvraćaju u seledećem napadu.

1:3 - Mađarice prelaze u vođstvo posle nešto više od dva minuta igre, koristeći igračicu više.

1:0 - Srbije je povela u prvom minutu, posle kontranapada.