SANTARELI VERAN KONELJANU: Nekadašnji selektor odbojkašica Srbije još dve godine vodiće prvaka Italije i Evrope

24. 05. 2024. u 14:30

U KONELjANU su odahnuli. Danijele Santareli će i u naredne dve godine voditi prvaka Italije i Evrope. A učinak nekadašnjeg selektora odbojkašica Srbije, danas Turske, impresivan je. Sa najboljim italijanskim klubom je za sedam godina osvojio 21 trofej!

САНТАРЕЛИ ВЕРАН КОНЕЉАНУ: Некадашњи селектор одбојкашица Србије још две године водиће првака Италије и Европе

Santareli je na 331 utakmici zabeležio 297 pobeda i 34 poraza. U poslednjih pet sezona samo 13 puta je napustio teren pognute glave. Na 29 takmičenja odigrao je 27 finala i osvojio 21 trofej.

Sa Koneljanom je osvojio dve Lige šampiona, jedno klupsko SP, pet titula prvaka Italije, pet Kupova i osam Superkupova Italije.

Sa Srbijom je 2022. bio prvak sveta, a sa Turskom je 2023. osvojio Ligu nacija i Evropsko prvenstvo.

BOMUS VIDEO VELIKI PEH: Ovako se Nikola Topić povredio na večitom derbiju Zvezda - Partizan