HRVATI U NEVERICI: Da li je moguće da im se ovo dešava pred Srbiju?
VATERPOLISTI Srbije danas od 17 sati sastaju se u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Dohi protiv selekcije Hrvatske.
Foto: EPA-EFE/Szilard Koszticsak
Klasik svetskog vaterpola, nakon što su obe ekipe izborile olimpijsku vizu, doneće odluku o tome ko će u borbu za medalje, odnosno u polufinale protiv Mađara ili Francuza.
"Barakude" su nas na poslednja dva velika takmičenja pobedile! "Kockasti" su od "delfina" bili bolji na minulom Svetskom prvenstvu 2022. u Budimpešti, kada su nas u borbi za polufinale savladali sa 14:12. Istim rezultatom slavili su i godinu dana ranije u okviru grupne faze na Olimpijskim igrama u Tokiju.
I s obzirom na prethodne rezultate, Hrvati su u neverici kada su videli kvote na trijumf svog tima u Dohi. Naime, bukmejkeri su minimalnu prednost dali našoj ekipi, pa je kvota na pobedu Srbije od dva do 2,12, na Hrvate je od 2,21 do 2,35, dok je čak kvota 6,23 da će biti nerešen ishod.
- Hrvatska je ekipa vrhunskih pojedinaca koji se odlično poznaju. Jaka je svaka linija, golman Bijač, jaki centri, odični šuteri. Najvažnija je odbrana, zajednička požrtvovanost u svakom momentu. Nema sumnje da nas čeka teška utakmica, ali ćemo sigurno učiniti sve da pobedimo i odemo u polufinale - istakao je u najavi meča srpski reprezentativac Đorđe Vučinić.
Ako je suditi po formi, izabranici Uroša Stevanovića sada imaju čemu da se nadaju. Odigrali su tri dobra meča u Dohi, savladali Japan, Crnu Goru i SAD i obezbedili vizu za predstojeće Olimpijske igre u Parizu. S druge strane, ekipa Ivice Tucka srušila je Australiju, Kinu i Južnu Afriku, ali je i poražena od Španije.
BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“
Preporučujemo
VATERPOLO KLASIK NA SVETSKOM PRVENSTVU: Srbija saznala protivnika u četvrtfinalu
11. 02. 2024. u 11:40
NEPRIJATAN GOST NA OLD TRAFORDU: Junajted juri Ligu šampiona, "trešnjice" treći uzastopni trijumf na Teatru snova
MANČESTER junajted će i drugog ponedeljka zaredom spustiti zavesu na kolo Premijer lige, kada na „Old trafordu“ ugosti Bornmut (21.00) u meču koji može mnogo da kaže o stvarnom dometu tima Rubena Amorima.
15. 12. 2025. u 09:00
RUSKA BABA ZAPREPASTILA CEO SVET: Ima 77 godina i upravo je uradila - ovo (VIDEO)
Najnovije vesti vezane za Rusiju - tiču se jedne bake.
15. 12. 2025. u 16:19
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)