SRPSKI KLUBOVI NEUMOLJIVI: Rukometašice Jagodine i igrači Dinama i Vojvodine pobedili u Evrokupu

S. K.

03. 12. 2022. u 21:20

SJAJAN nastup srpskih rukometnih klubova u prvim utakmicama trećeg kola Evrokupa.

СРПСКИ КЛУБОВИ НЕУМОЉИВИ: Рукометашице Јагодине и играчи Динама и Војводине победили у Еврокупу

Igračice Jagodine su kod kuće savladale grčku Anagensiju sa 22:20 (8:10), Dinamo je u Pančevu bio bolji od Bešitkaša - 30:28 (20:17), a Vojvodina je u Austriji pobedila domaći Krems - 29:27 (14:16). Revanš utakmice su 10. decembra.

Pančevci su sve vreme vodili protiv turskog prvaka, u jednom trenutku 13:5, ali su na kraju spasavili pobedu. Istakli su se Marko Perović sa 8 i Milan Golubović sa 6 golova. Novosađani su u nastavku iznenadili austrijski Krems, a najubojitiji su bili Milan Milić i Gregor Ocvirk sa 5 pogodaka.

Rukometašice Jagodine su u drugom poluvremenu slomile otpor upronih Grkinja, a odskočile su Srna Sukur sa 6 i Katarina Bojičić sa 5 golova.