BORAC IZGUBIO U ČAČKU: Zadar slavio u meču u borbi za opstanak u ABA ligi

03. 04. 2021. u 14:37

KOŠARKAŠI Borca poraženi su od Zadra na svom parketu sa 65:61 u 24. kolu ABA lige.

БОРАЦ ИЗГУБИО У ЧАЧКУ: Задар славио у мечу у борби за опстанак у АБА лиги

Ovaj meč bio je vrlo važan za obe ekipe zbog borbe za opstanak u regionalnom takmičenju. Na kraju razloga za slavlje imali su igrači hrvatskog kluba.

Tvrda utakmica odigrana je u Čačku, na mali broj poena. Prvo poluvreme je bilo gotovo izjednačeno. Tim Veljka Mršića je posle 20 minuta košarke imao prednost od četiri razlike - 33:29.

Ipak, Zadar je dobro odigrao treći period i u istom ritmu počeo četvrti kada je došao do maksimalnih plus 14 - 56:42.

Izabranici Marko Marinovića su odbili da se predaju. Zaigrali su sa dosta energije u tim momentima i uspeli da dođu na dva poena minusa - 63:61. Imao je Borac tada napad za pobedu ili produžetak na 25 sekundi do kraja, ali je Brajs Džons pogrešio.

Potom je fauliran Džastin Karter, bio je precizan sa linije penala i tako doneo važnu pobedu timu sa hrvatskog primorja.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Činanu Onuaku sa 13 poena, Aleksandar Bursać je dodao 11. Na drugoj strani najbolji su bili Dušan Miletić i Nemanja Todorodić koji su meč završili sa po 13 poena.

Učinak Zadara posle ove utakmice je 8-15, a Borca 7-17.