EVROLIGA: Desetkovani Himki poražen od Žalgirisa

10. 10. 2020. u 22:02

Košarkaši Žalgirisa pobedili su u gostima Himki sa 84:70 u poslednjoj utakmici drugog kola Evrolige.

ЕВРОЛИГА: Десетковани Химки поражен од Жалгириса

Ovaj meč je trebalo da bude odigran juče, ali je pomeren za dan kasnije zbog problema sa virusom korona u domaćem timu.

Trener satava iz Podmoskovlja Rimas Kurtinaitis je mogao da računa samo na sedam igrača. Utakmicu su propustili Greg Monro, Maksim Baraškov, Džordan Miki, Janis Tima i Jevgenij Voronov.

Svi nabrojani igrači su pozitivni na Kovid-19, dok zbog povrede nisu igrali Stefan Jović i Aleksej Šved.

Himki je u visokom ritmu izdržao samo prvu četvrtinu, koji je i dobio sa 20:17. Ostatak utakmice je u potpunosti pripao šampionu Litvanije.

Najefikasniji u Žalgirisu je bio Marijuš Grigonis sa 21 poenom. Pratili su ga Najdžel Hejs sa 15 i Arturas Milaknis sa 14 poena.

Kod Himkija nabolji je bio Jonas Jerbeko sa 23 poena i 12 skokova, dok je Devin Buker dodao 14.

Posle dva kola tim iz Kaunasa ima dve pobede, dok je ekipa iz Rusije upisala dva poraza.

U narednom kolu Žalgiris će gostovati Crvenoj zvezdi, dok će Himki na noge Real Madridu.

Zapratite Novosti sport na Fejsbuku

RUS, OLIMPIJSKI ŠAMPION, ŠOKIRAO SVET: Ovim potezom sludeo one koji dele sankcije Rusima

RUSIJA i Ukrajina su i dalje izvori najvažnijih vesti na svetu, zbivanja iz tih država se prate iz minuta u minut, uživo, ali postoje i prateći događaji do kojih su dovela vojna dejstva, a koji privlače ogromnu pažnju svetske javnosti. Sport je jedan od segmenata života na koje je rat takođe uticao, a predstojeće Olimpijske igre - Pariz 2024, posebno su zanimiljive ovih dana, zbog "ruske situacije".

24. 04. 2024. u 13:44