KAKAV ŠAMAR ZA REAL I BARSELONU: Španci posle 21 godine nemaju predstavnika na fajnal-fouru Evrolige
Pošto su košarkaši Barselone izgubili od Monaka rezultatom 85:84u petoj utakmici Evrolige
FOTO: M. Vukadinović
Njihov najveći rival, Real Madrid, odavno je eliminisan iz elitnog takmičenja u četvrtfinalu od Olimpijakosa ukupnim rezultatom 3:1, to znači da oni neće biti na završnom turniru u Abu Dabiju.
Pošto Baskonija nije ni u plej-in ušla, to znači da Španija neće imati predstavnika na Fajnal Foru.
Poslednji put je završni turniru prošao bez Španaca davne 2004. godine, pre tačno 21. godinu.
Tada su se za titulu borili Sijena Montepaski i Virtus iz Italije, Makabi Tel Aviv iz Izraela i CSKA Moskva iz Rusije. Pehar je pripao Makabiju.
Tada je u Menori ekipa Makabija postala šampion Evrope, a pobedili su italijanski Skiper iz Bolonje za koji je igrao Miloš Vujanić (ubacio 21 poen u finalu), a na klupi bio Jasmin Repeša.
Španski klubovi su do sada osam puta bili šampioni Evrope od kada je ustanovljen fajnal for. Real je pet puta osvajao pehar, Barselona dva puta, a jednom Huventud.
Bonus video: Crno-bela simfonija - predstavljanje igrača KK Partizan
Preporučujemo
ŠOK U KK CRVENA ZVEZDA: "Svi smo u ovim teškim trenucima uz Ognjena Dobrića"
06. 05. 2025. u 19:57
SKANDAL DRMA AMERIKU! Devojčicu od 15 godina silovao slavni NBA igrač, šampion!
06. 05. 2025. u 19:42
REAL U PROBLEMU, SELTA SANjA NOVI UDARAC: "Nebeskoplavi" jure duplu pobedu nad Madriđanima!
"KRALjEVIĆI" dolaze u Vigo posle dva uzastopna ligaška poraza, dok je Selta u seriji pobeda i veruje da na "Balaidosu" (21.00) može ponovo da iznenadi velikog rivala kao što je učinila u prvom delu sezone (2:0).
06. 03. 2026. u 07:00
IRAN NAPADNUT, A RUSIJA KAŽNjENA! Sergej Lavrov o onome što šta rade Amerika i Izrael, a kako u svemu prolaze Rusi
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. U najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" upleteni su i Iran, ali i Sjedinjene Američke Države i Izrael koji su Irance napali, pa izazvali odgovor u vidu raketa i dronova po okolnim zemljama u kojima su američke vojne baze.
05. 03. 2026. u 12:19
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)