"SAMO IGRA NA VISOKOM NIVOU ĆE NAM DONETI ŽELJENI REZULTAT": Željko Obradović se oglasio pred Split - Partizan

Časlav Vuković

04. 11. 2023. u 15:32

PARTIZAN je izgubio od Baskonije (8:4:83) u neizvesnoj završnici u Evroligi. Crno-beli nemaju mnogo vremena za odmor, pošto već u nedelju od 17 sati gostuju Splitu u 6. kolu ABA lige.

САМО ИГРА НА ВИСОКОМ НИВОУ ЋЕ НАМ ДОНЕТИ ЖЕЉЕНИ РЕЗУЛТАТ: Жељко Обрадовић се огласио пред Сплит - Партизан

FOTO: M. Vukadinović

Pred duel na "Gripama" govorio je trener šampiona regionalnog takmičenja Željko Obradović. On je istakao da će tim sa samo jednim treningom i sastankom učiniti sve da se što bolje pripremi za taj meč.

- Jutros smo rano iz Španije stigli u Split gde smo se odmah okrenuli odmoru i pripremi za utakmicu protiv tima koji poštujemo, sećajući se utakmice iz prošle sezone koju smo dobili u neverovatnoj završnici. Samo maksimalna koncentracija tokom čitave utakmice i igra na visokom nivou kada je u pitanju energija će nam doneti željeni rezultat - rekao je Obradović.

Centar Partizana, Alen Smailagić zna da Split ume da bude nezgodan kada igra kod kuće. I on se takođe prisetio prošlosezonskog duela.

- Prošla sezona se praktično okrenula u našu korist u tom kolu kada smo trojkom (Džejmsa) Nanelija u poslednjoj sekundi došli do pobede protiv njih. Imaju kvalitet, svesni su da će biti svežiji od nas, ali je na nama da tu svežinu nadoknadimo tako što ćemo igrati sa većim motivom. Posle poraza od Mege, nama svaka utakmica u ABA ligi praktično određuje sudbinu i tako moramo da pristupamo tim mečevima - istakao je Smailagić.

Podsetimo, crno-beli posle pet kola imaju učinak 4-1, a hrvatski klub 1-4.

BONUS VIDEO: Srbi teško prihvataju da neko nešto bolje radi od njih, zbog ovoga su momci šampioni

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PUTIN JE UPRAVO KLEKNUO PRED NJIM! Ovo ni u crkvi nije uradio predsednik Rusije (VIDEO)

PUTIN JE UPRAVO KLEKNUO PRED NjIM! Ovo ni u crkvi nije uradio predsednik Rusije (VIDEO)

RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i - sportske događaje. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" vezane su za Italiju. U toj zemlji je okončan spektakl - Zimske paraolimpijske igre 2026, a tamo su Rusi uradili ono što Zapad nije mogao ni da sanja. A ruski predsednik Vladimir Putin je zbog toga i te kako oduševljen, te je rešio da nestvarne heroje hitno odlikuje. Pred jednim od njih je i kleknuo.

19. 03. 2026. u 19:58

Komentari (0)

VOJISLAV ŠEŠELJ: Moram da saopštim vest koja su mi javili pre nekoliko minuta