SPEKTAKL U FINALU "KUPA KRALJA": Unikaha do kraja ispisala bajku
NAJCENjENIJE i najglamuroznije kup takmičenje u evropskoj košarci je španski "Kup kralja". Zašto je tako pokazali su Unikaha i Tenerife u spektakularnoj finalnoj utakmici u Badaloni.
profimedia
Za uživanje u borbi za kraljevski pehar nisu potrebni Barselona i Real Madrid, dovoljno je imati dve solidne ekipe, strast kakvu retko srećemo i tradiciju kakvu ima retko koja zemlja u Evropi. U vatrenom, ujedno i krajnje civilizovanom ambijentu za kojim žudi naša klupska košarka, Unikaha je u prelepom meču savladala Tenerife (83:80) i drugi put u istoriji osvojila prestižni trofej. Čekala je 18 godina, izgubila dva finala od poslednjeg slavlja sa timom koji je predvodio legendarni Horhe Garbahosa.
Međutim, 2023. je godina tima iz Malage, koji je na putu ka kruni oborio na pleća oba španska velikana. Najpre Barselonu u četvrtfinalu nakon produžetka, potom Real u polufinalu. Sa takva dva podviga za reverom uoči finalne utakmice, Unikaha je sigurno osećala veliki pritisak jedinstvene šanse da u vitrine unese dragocen pehar.
Gubila je korak za Tenerifama u trećoj četvrtini, ali joj je samopouzdanje vratio sjajni Amerikanac Tajson Karter (17 poena, tri asistencije), uz pomoć Tajlera Kalinoskog (16 poena). U poraženom timu najefikasniji su bili veterani, Gruzijac Georgi Šermadini (20 poena, devet skokova) i Brazilac Marselinjo Uertas (19 poena, deset asistencija), koji može da ponese i epitet tragičara zbog nekih izgubljenih lopti u presudnim trenucima utakmice.
Preporučujemo
MILIONSKI TRANSFER ŽELEZNIČARA IZ PANČEVA: Silvester karijeru nastavlja u Belgiji
31. 07. 2026. u 22:14
KAKVA BOMBA U SUPERLIGI: bivši fudbaler Evertona potpisao za OFK Beograd
31. 07. 2026. u 21:34
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
BOMBA KOJA ODJEKUJE: Real zagrizao za Vlahovića, Murinjo želi Srbina po svaku cenu!
ŽOZE Murinjo već godinama javno hvali Dušana Vlahovića i pokušava da ga dovede u svoj tim. Ako je verovati španskim medijima, ovog leta bi dugogodišnja želja slavnog trenera mogla da postane stvarnost.
31. 07. 2026. u 13:40 >> 13:41
AJAKS NE PRAŠTA PROMAŠAJE! Vojvodina se herojski držala, ali je četvorostruki prvak Evrope delio lekcije na „Karađorđu“!
Fudbaleri Vojvodine poraženi su od golandskog Ajaksa rezultatom 1:4 (1:2), u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacije za Ligu konferencija.
23. 07. 2026. u 21:53
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)