AMERI U ČUDU: Niko nikad kao Nikola Jokić
SRBIN nastavlja da piše istoriju. Nikola Jokić je odigrao svoj 500. meč u NBA protiv Bruklin netsa i to kakav.
FOTO: AP
Momak iz Sombora je jubilej začinio sa tripl-dablom. Meč je završio sa 27 poena, 12 skokova i 10 asistencija i doneo trijumf Denveru.
Ono što je posebno fascinatno je da je tokom prvih 500 utakmica u najjačoj ligi na svetu Jokić zabeležio 9.579 poena, 5.081 skok i 3.068 asistencija. To niko nije uspeo pre Srbina.
On je prvi igrač u istoriji sa više od 9.000 poena, 5.000 skokova i 3.000 asistencija u prvih 500 utakmica.
Zanimljivo je da je Jokić tokom prvih 100 utakmica u ligi na samo 12 mečeva proveo više od 30 minuta na parketu, dok 30 minuta u proseku nije beležio sve do treće sezone.
I da, tokom prvih 500 mečeva u NBA stigao je i do MVP priznanja. Amerikanci ne mogu da veruju šta je sve Srbin postigao do sada u najjačoj ligi sveta.
Jednostavno, Nikoli Jokiću samo još nedostaje šampionski prsten da kažemo da je najbolji evropski igrač koga je Amerika videla.
BONUS VIDEO: Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce do najboljeg košarkaša na svetu
Preporučujemo
DENVERU PAO KAMEN SA SRCA: Nikola Jokić se oporavio, spreman za meč protiv Nju Orleansa
04. 02. 2022. u 10:36
AMERI GLEDAJU I NE VERUJU: Nikola Jokić je uradio nešto što pola veka nije viđeno
01. 02. 2022. u 09:44
RUTINSKO ODRAĐIVANjE POSLA: PSŽ dolazi na "Enfild" sa dva gola prednosti i Enrike neće dozvoliti da ih ispusti
PARIŽANI su dominirali pred svojim navijačima protiv Liverpula, slavili su rezultatom 2:0 i sa ogromnim samopouzdanjem dočekuju večerašnji revanš koji je na programu od 21.00.
14. 04. 2026. u 09:30
Bosna u šoku: Evo šta je Srbin naterao čuvenog Bosanca da uradi za Vaskrs (VIDEO)
Najnovije vesti iz Bosne i Hercegovine tiču se i Srbije.
14. 04. 2026. u 12:28
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)