GRUPA U KOJOJ JE SRBIJA: Belgija održala čas košarke Slovačkoj

25. 11. 2021. u 21:10

BELGIJA je ubedljivo savladala Slovačku u gostima sa 83:57 u prvo kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u košarci.

ГРУПА У КОЈОЈ ЈЕ СРБИЈА: Белгија одржала час кошарке Словачкој

Ova utakmica se tiče i Srbije koja trenutno igra meč protiv Letonije pošto su ove dve reprezentacije u grupi sa "orlovima".

Izjednačena borba se vodila u prvih 20 minuta, a gosti su na veliki odmor otišli sa poenom prednosti - 36:35.

Nastavak susreta doneo je potpunu dominaciju Belgijanaca koji su drugo poluvreme dobili sa 25 razlike - 47:22.

Najefikasniji u pobedničkoj selekciji bio je Aleksandre Liber sa 17 poena, pratio ga je Sem van Rosom sa 14. Na drugoj strani Simon Krajcović i Vladimir Brozijanski su meč okončali sa po 18 poena.

Belgija u narednom meču u nedelju od 15.30 dočekuje Srbiju, dok Slovačka u ponedeljak od 18 sati ide na noge Letoniji.