CEDEVITA OLIMPIJA PROTUTNJALA LAKTAŠIMA: LJubljančani ubedljivi protiv Igokee

30. 10. 2021. u 20:21

KOŠARKAŠI Cedevita Olimpije pobedili su Igokeu u Laktašima sa 101:83 u šestom kolu ABA lige. Ljubljančani su prekinuli seriju od tri uzastopna poraza u regionalnom takmičenju.

ЦЕДЕВИТА ОЛИМПИЈА ПРОТУТЊАЛА ЛАКТАШИМА: Љубљанчани убедљиви против Игокее

Dobro su meč počeli izabranici Dragana Bajića, ali igrali su samo 20 minuta, pošto su gosti odigrali odlično drugo poluvreme.

Cedevita Olimpija je sa pet poena prednosti odišla na veliki odmor - 53:48 i sve to bez ijednog poena Jake Blažiča.

Treća četvrtina za goste bila je sjajna. Slovenački klub je taj period dobio sa 15 razlike - 28:13 i tada je već bilo jasno da će ekipa Jurice Golemca doći do trijumfa.

Najefikasniji kod pobednika bio je Melvin Edžam koji je meč okončao sa 22 poena, Džejkob Pulen i Markus Kin su postigli po 19. Na drugoj strani najbolji je bio Marko Jošilo sa 16 poena, pratio ga je Antabija Voler sa 15.

Posle ove utakmice oba tima imaju identičan učinak - 3-3.

BONUS VIDEO: Oproštaj Novice Veličkovića pred punom Arenom