PARTIZAN RAZNEO KRKU: Crno-beli na plus 47, tim iz Slovenije doživeo debakl u "Pioniru"

23. 10. 2021. u 20:36

PARTIZAN je razneo Krku u dvorani "Aleksandar Nikolić" sa 92:45 u petom kolu ABA lige i zadržao maksimalan učinak.

ПАРТИЗАН РАЗНЕО КРКУ: Црно-бели на плус 47, тим из Словеније доживео дебакл у Пиониру

Uživali su navijači na tribinama i gledali kako izabranici Željka Obradovića melju rivala. Crno-beli su bili odlični na oba kraja terena, posebno u odbrani.

Najbolji pokazatelj za to je da je klub iz Novog Mesta u drugom poluvremenu postigao samo 17 poena, svega šest u trećoj četvrtini.

Sve je idealno funkcionisalo u igri Partizana. Šut za tri poena bio je odličan 50 odsto 15/30. Takođe, da je bilo dobro ilustruje podatak da trener crno-belih nije zatražio nijedan tajm-aut na utakmici.

Već posle 20 minuta košarke bilo je jasno da će se gosti u Sloveniju vratiti bez trijumfa, pošto je domaćin vodio sa 15 razlike - 43:28.

Za Obradovića je dobro i to da je uspeo da rasporedi minutažu igračima i sačuva ekipu za predsojeće izazove. Prvi je već u sredu kada u Beograd dolazi Turk Telekom na meč drugog kola Evrokupa.

Najefikansiji kod pobednika bio je Jam Madar sa 23 poena, po 15 su postigli Kevin Panter i Rodions Kuruc. Na drugoj strani devet poena postigao je Jurij Macura, Jan Kosi je dodao osam.

Posle ovog kola Paritzan ima učinak 5-0, a Krka 2-3.