BJELICA BOLJI OD LEBRONA: Srbin srušio "kralja" i to bez prve zvezde tima (VIDEO)

13. 10. 2021. u 08:46

KOŠARKAŠI Toronta nadigrali su Vašington sa 113:108, a Golden stejt je bio bolji od Lejkersa sa 111:99 na gostujućim terenima u sinoćnim pripremnim utakmicama NBA lige.

БЈЕЛИЦА БОЉИ ОД ЛЕБРОНА: Србин срушио краља и то без прве звезде тима (ВИДЕО)

Košarkaši Lejkersa su nastavili seriju od pet poraza u pripremnim mečevima i porazom od Golden stejta na svom terenu.

Iako u timu nije bilo Stefa Karija, Klej Tompsona i Drejmonda Grina, „ratnici" su posle prve četvrtine preuzeli inicijativu i potom samouvereno vodili igru do konačne pobede.

Lebron Džejms, Entoni Dejvis, Rasel Vestbruk i Karmelo Entoni pojačani povratnicima Radžon Rondom i Dvajt Hauardom su uspeli samo da povedu u prvoj četvrtini, a potom su Džordan Pol, Li i Porter preuzeli inicijativu i doneli pobedu gostima.

Značajno im je doprineo i Nemanja Bjelica, koji je za 17 minuta igre postigao 10 poena uz pet skokova i tri asistencije.

Najefikasniji igrač meča bio je Entoni Dejvis sa 20 poena, ali to nije pomoglo timu domaćina.

Pobednički tim je u efikasnosti predvodio Džordan Pol sa 18 postignutih poena, a Li i Porter su dodali po 16 poena.

Slična situacija je viđena i u meču koji je Vašington izgubio na svom terenu od tima Toronta, koji je po efikasnosti predvodio Malahija Flin sa 22 postignuta poena.

U timu poraženih domaćina Kajl Kuzma je bio najefikasniji igrač meča sa 24 postignuta poena uz 7 skokova i dve asistencije, ali im je to slaba uteha posle poraza.