INTER NA KORAK DO TITULE: "Nerazuri" pobedili Krotone, Italija posle devet godina dobija novog šampiona

01. 05. 2021. u 20:24

FUDBALERI Intera nalaze se na korak od osvajanja Skudeta, pošto su u 34. kolu pobedili Krotone u gostima sa 2:0.

ИНТЕР НА КОРАК ДО ТИТУЛЕ: Неразури победили Кротоне, Италија после девет година добија новог шампиона

"Nerazuri" bi već sutra mogli da budu krunisani u novog šampiona Italije. Da bi se to desilo potrebno je da Atalanta izgubi ili odigra nerešeno protiv Sasuola u gostima.

Ako se to ne desi u nedelju, desiće se vrlo brzo i Inter će sa trona skinuti Juventus koji je poslednjih devet godina osvajao titulu.

Mučili su se izabranici Antonija Konte da slome otpor fenjeraša Serije A. To nisu uspeli da urade u prvih 45 minuta, ali jesu u drugom poluvremenu.

Igrao se 69. minut kada je Kristijan Eriksen iskoristio dodavanje Romelua Lukakua i odličnim udarcem sa nekih 16 metara savladao Aleksa Kordaza.

Konačan rezultat postavio je Ašraf Hakimi koji je duplirao prednost svog tima u drugom minutu sudijske nadoknade.

Inter je prvi na tabeli sa 82 boda, ima 14 više od Atalante, Krotone je na dnu tabele sa 18 bodova.