SJAJAN MEČ U FIRENCI: Milenković pogodio u ludoj utakmici protiv Parme, Milan ostao u trci za titulu (VIDEO)

07. 03. 2021. u 17:28

SJAJAN meč odigran je na stadionu "Artemio Franki" u Firenci, gde su fudbaleri Fiorentine i Parme odigrali nerešeno 3:3 u 26. kolu Serije A.

СЈАЈАН МЕЧ У ФИРЕНЦИ: Миленковић погодио у лудој утакмици против Парме, Милан остао у трци за титулу (ВИДЕО)

Gol na ovoj utakmici postigao je srpski reprezentativac Nikola Milenković. Bio je to drugi gol domaćih na meču.

Svega je bilo u Firenci. Šest puta se se mreže tresle, od toga dva pogotka su postignuta u nadoknadi vremena.

Izabranici Ćezarea Prandelija su dobro počeli, imali su prednost posle 45 minuta igre. Osim Milenković gol za domaće postigao je Martinez Kvarta, dok je jedini strelac za goste u tom periodu bio Kucka sa bele tačke.

Parma je odigrala dobro drugo poluvreme. Najpre je Kurtić doneo izjednačenje gostima, a onda je u Mihaila u 91. minutu.

Ipak, to nije bilo sve kada je ova utakmica u pitanju. Navijači Parme su sigurno već upisali tri boda, ali da tako ne bude pobrinuo se Jakoponi koji je u četvrtom minutu nadoknade zatresao sopstvenu mrežu.

Fiorentina je posle ove utakmice na 14. mestu na tabeli sa 26 bodova, dok je Parma na 19. poziciji sa 16 bodova.

Milan je uspeo da slavi na teškom gostovanju protiv Verona sa 2:0 i ostao je u trci za titulu šampiona Italije.

Golove za tim Stefana Piolija postigli su Rade Krunić i Diogo Dalot. Ovaj trijumf mnogo znači "rosonerima" koji su svesni da ne smeju da prosipaju bodove, jer bi Inter mogao da ode na nedostižnu prednost.

Klub iz "grada mode" je ostao drugi na tabeli sa 56 bodova, ima tri boda manje, ali i utakmicu manje od gradskog rivala, dok je Verona osma sa 38.