PUKLA PETARDA: Partizanova 14. uzastopna pobeda, golovi kao na traci

07. 03. 2021. u 16:13 >> 21:21

STANOJEV Partizan ne staje! Ubedljivi trijumf na Banjici gde je domaći Rad dočekan sa pet golova u mreži, bio je ujedno 14. uzastopni za četu Aleksandra Stanojevića.

ПУКЛА ПЕТАРДА: Партизанова 14. узастопна победа, голови као на траци

Strelci su bili Holender u 24, Natho u 35, Lazar Marković u 48, Suma u 66. i Filip Stevanović u 72. minutu utakmice.

Partizan je utakmicu završio sa osam igrača iz svoje fudbalske škole i trojicom stranaca.

Partizan u sledećem kolu dočekuje Zlatibor, a Rad gostuje Javoru.

- Loši su mi utisci, izgubili smo 5:0. Partizan je bio disciplinovaniji. Umesto da mi njih hvatamo na kontre, kako sam ja zamislio, oni su nama to uradili. Ali bolje je jednom izgubiti 5:0, nego pet puta po 1:0 - rekao je posle meča trener Rada Milanović.

Rad - Partizan 0:5

Stadion: "Kralj Petar Prvi". Bez publike.

Sudija: Lazar Lukić.

Strelci: Holender 24, Natho 35, Marković 49, Suma 66, F. Stevanović 72.

Rad: Kahriman, Lazarević, Ciger, Stojsavljević, Tučević, Blažić, Busnić (od 52. Damnjanović), Mladenović, Karaklajić (od 52. Karaklajić), Novaković (od 52. Stanisavljević), Kaluđerović.

Partizan: Popović, Miljković, S.Marković, Vujačić, Obradović, Šćekić, Jojić (od 67. Jojić), Asano (od 67. F. Stevanović), Natho (od 57. Suma), L. Marković (od 57. Jović), Holender (od 67. Pavlović).

89. MINUT Rad je ostao sa desetoricom pošto je isključen Stojsavljević. Suma je dobio priliku da postigne svoj drugi a šesti gol na utakmici, ali je njegov odličan pokušaj zaustavila prečka

72. MINUT Stevanović za petardu! Crno-beli se ne zaustavljaju, Suma je proigrao mladog rezervistu Partizana koji iz svog drugog pokušaja na utakmici postiže prvi gol - 5:0!

66. MINUT 4:0 SUMA Samo četiri minuta nakon lošeg pokušaja, Afrikanac popravlja utisak i na asistenciju Jovića sa levog krila donosi sada već visoku prednost crno-belima.

63. MINUT Prvi pokušaj Sume, lopta ode visoko preko i pored gola

57. MINUT Jović i Suma ulaze u igru umesto Lazara Markovića i Natha. Kapitensku traku preuzeo je Miljković.

54. MINUT Najbolja prilika za Rad na utakmici. Pokušao je Lazarević.

50. MINUT Holender je mogao da se proslavi na ovom meču, ali Kahriman je opet izašao kao pobednik iz njihovog duela. Umalo dva gola za Partizan za manje od dva minuta.

48. MINUT GOL!!! Idealan početak drugog poluvremena za Partizan. Lazar Marković je strelac za 3:0. Uzalud su tražili ofsajd domaći igrači, nema ničeg spornog.

POČELO JE DRUGO POLUVREME

46. MINUT Pokušao je Natho iz slobodnog udarca za kraj prvog poluvremena.

41. MINUT Holender je imao idealnu priliku za 3:0 ali mu je proklizala noga kad je pokušao da se oslobodi defanzivca Rada. Utisak je da je moglo više iz ove situacije.

35. MINUT 2:0 Bibars Natho postiže prvi gol iz igre ove sezone. Lazar Marković asistent

33. MINUT Popović volšebnom intervencijom spašava gol. Bilo je povika iz redova domaćih da je lopta prešla gol crtu. Ciger je pokušao posle prekida koji je izveo Tučević.

31. MINUT Birbas Natho protestuje zbog poteza Damira Kahrimana kad je zatražio da se zameni lopta.

29. MINUT Ohrabrio se Holender pa je pokušao iz prve u 29. minutu, Kahriman brani.

24. MINUT HOLENDER 1:0 za Partizan! Asistent je Asano. Ovo je bio šesti pogodak mađarskog reprezentativca u sezoni.

21. MINUT Beleži se prvi udarac u okvir gola Partizana. Pokušao je iz slobodnjaka sa 30 metara Tučević, ali je to bio lak zalogaj za Popovića.

16. MINUT Budi se Partizan. Asano dobro upošljava Hoalndera koji propušta prvu polupriliku za crno-bele.

15. MINUT Poluupotrebljiv centaršut s alevog krila za Asana, ali japanski fudbaler  nije uspeo da zahvati loptu.

13. MINUT Marković je prošao u kazneni prostor Rada ali je bio usamljen i okružen sa previše protivničkih igrača. Bojan Ciger je bio poslednja brana pred golom Kahrimana.

8. MINUT Rad je imao nekoliko solidnih pokušaja, a ovaj u osmom minutu zaustavio je dobrom intervencijom Vujačić.

UTAKMICA JE POČELA ali tek nakon što je golman i kapiten Rada Damir Kahriman promenio dres.

- Uvek idemo na pobedu. Favoriti smo, ali oprezno ulazimo u ovaj meč. Respekt u svakom slučaju, poštujem kako igra Rad. Očekujem drugačiju utakmicu nego što je bilo u septembru -  rekao je trener Partizana za Arenasport.

Uprvom delu sezone crno-beli su savili sa ubedljivih 3:0.

Crno-beli će pokušati da nastave seriju od 13 pobeda u sezoni i deset trijumfa u isto toliko poslednjih mečeva protiv građevinara.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević odlučio se za sledećih 11: Popović, Miljković, Vujačić, Marković, Obradović, Šćekić, Natho, Jojić, Marković, Asano i Holender.

Trener domaćih Milan Milanović izvešće ovaj sastav: Kahriman, Novaković, Ciger, Mladenović, Busnić, Lazarević, Blažić, Stojsavljević, Karaklajić, Tučević i Kaluđerović.

Pravdu će deliti Lazar Lukić kao glavni arbitar, dok će mu pomoćnici biti Dragan Bogićević i Bojan Banović.