KOSTIĆ KRALJ ASISTENCIJA Verder prekinuo Ajntrahtovu seriju

26. 02. 2021. u 22:49

Fudbaleri Verdera savladali su na svom terenu Ajntraht sa 2:1, u prvoj utakmici 23. kola Bundeslige i tako prekinuli seriju od 11 mečeva bez poraza ekipe naših Jovića i Kostića.

КОСТИЋ КРАЉ АСИСТЕНЦИЈА Вердер прекинуо Ајнтрахтову серију

Verder je do trijumfa stigao nakon preokreta pošto je Ajntraht poveo u devetom minutu, golom Sose na asistenciju Kostića. Bila je to jedanaesta asistencija srpskog reprezentativca ove sezone čime je izbio na čelo liste asistenata bundeslige, ispred Bajernovog Tomasa Milera.

Ipak, početkom drugog dela domaćin dolazi do preokreta. Prvo je Gebre Selasi doneo izjednačenje, da bi konačan rezultat postavio Amerikanac Sardžent u 62. minutu.

Ajntrahtu nije pomogao ni ulazak u igru Luke Jovića u 65. minutu, do kraja meča nije bilo promene rezultata.

Ekipa iz Frankfurta zauzima četvrtu poziciju sa 42 boda, koliko ima i trećeplasirani Volfsburg. Verder je dvanaesti sa 26 bodova, isto koliko i jedanaestoplasirani Hofenhajm.