ZAGREPČANI VLADAJU LIGOM EVROPE: Totenhem iznenadio, izvukao se Milan!

03. 12. 2020. u 22:01

FUDBALERI Dinama iz Zagreba dominantno su se plasirali u nokaut fazu LIge Evrope, bez primljenog gola posle pet mečeva i to sa prvog mesta grupe K!

ЗАГРЕПЧАНИ ВЛАДАЈУ ЛИГОМ ЕВРОПЕ: Тотенхем изненадио, извукао се Милан!

Foto EPA

Modri su u gostima pobedili Fejenord rezultatom 2:0 i tako su odmakli drugoplasiranom Volfsbergeru na četiri boda.

Dinamo je pitanje pobednika rešio na kraju prvog i na početku drugog poluvremena. Najpre je Bruno Petković u nadoknadi prvog dela pogodio sa bele tačke, da bi Majer u 52. rešio sav posao.

Na taj način su zadržali šansu da budu prvi u grupi, jer im Lil posle trijmufa nad Spartom (2:1) i dalje beži bod.

Totenhem je gostovao Lasku, a Žoze Murinjo je očekivano izveo drugi sastav, odnosno, od najvažnijih igrali su samo Hejbjerg, Ndombele i Son.

Golove smo čekali sve do finiša prvog poluvremena, kada je Mihorl doneo prednost domaćima, u 42. minutu, ali je Geret Bejl u nadoknadi iz penala izjednačio na 1:1.

Totenhem je preokrenuo u 56. minutu, Ndombele je asistirao za Sona, koji izlazi sam na golmana i pogađa dalji ugao za 1:2.

Iznenada je došlo do uzbudljive završnice, pošto je u 84. minutu Egeštajn doneo novo izjednačenje - 2:2. Ipak, samo dva minuta kasnije, novi penal za Totenhem, a siguran sa 11 metara je zaboravljeni Dele Ali.

Činilo se da će Totenhem uzeti nova tri boda, ali je onda pao novi gol na dušu Džoa Harta. Karamoko je šutirao sa distance, dobro je pogodio, ali je utisak da je golman Totenhema i ovde mogao bolje da se postavi.

"Rosoneri" su takođe uspeli da slave posle preokreta. I to kakvog.

Seltik je poveo sa 2:0 do 14. minuta igre, strelci su bili Rogić i Eduard. Ipak do kraja prvog dela igre bilo je 2:2 - Čalhanoglu pogađa u 24. minutu iz sjajnog slobodnjaka da bi Kastiljeho doneo 2:2 samo dva minuta kasnije.

U nastavku scena pripada mladom Haugeu. Norvežanin prvo donosi vođstvo Milanu svojim predivnim golom u 50. minutu da bi u 82. minutu asistirao Diazu za konačnih 4:2 i bitnu pobedu Piolijevog tima.

AEK - Braga 1:3

(Oliveira 31 - Tormena 8, Ešgao 10, Orta 45)

Zorja - Lester 0:0

Grupa H

Lil - Sparta Prag 2:1

(Jilmaz 81, 84 - Krejči 71)

Milan - Seltik 4:2

Čalhanoglu 24, Kastiljeho 26, Hauge 50, Dijaz 82 - Rogić 7, Eduar 14)

Antverpen – Ludogorec 3:1

(Hongla 19, De Lat 72, Benson 87 – Despodov 53)

LASK – Totenhem 3:3

(Mihorl 42, Egeštajn 84, Karamoko 90+3 – Bejl 45+2 pen, Son 56, Ali 86 pen)

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna prestala da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna "prestala" da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

Rusija ovih dana sa ponosom ističe da na Evropskom prvenstvu u boksu čiji je domaćin Srbija njeni takmičari mogu da nastupaju uz sva državna znamenja, a i pod imenom zemlje iz koje su, kao i da se himna Ruske Federacije intonira kada neko od Rusa dođe do zlatne medalje. Međutim, baš sa tom himnom desio se jedan neočekivani problem. A onda je usledila vrlo emotivna scena...

28. 04. 2024. u 19:44