ERLING HALAND: Ne bojimo se provokacija Srbije!!
POČELE su psihološke igrice, i "otrovne strele" pred polufinalni meč baraža za plasman na EP.
Foto AP
Selektor Skandinavaca Lars Lagerbek i prva zvezda tima mladi napadač Erling Haland su odgovarali na pitanja domaćih novinara koja su uglavnom bila konotirana tako da predstave "orlove" kao prljave igrače, koji neće birati sredstva i trikove da bi došli do pobede.
"Biće zanimljiva i teška utakmica. Sa dosta duela, ali se ne bojim prljave igre. Još nisam posvetio maksimalnu pažnju protivniku, verovatno ću sada ozbiljnije pristupiti analizi direktnih čuvara. Uvek može nešto da se nauči gledanjem snimaka", rekao je Haland i priznao da se još nije bavio skautiranjem naših štopera.
Slično rezonuje i selektor Norvežana posle pitanja o eventualnim provokacijama Tumbakovićevih izabranika.
"Ako i bude nešto tako, moramo da se pripremimo, da budemo izuzetno disciplinovani", kazao je Lagerbek.
Iskusni strateg kaže da je Haland stekao iskustvo i da ne reaguje na prljave trikove, kojima su igrači Augzburga nedavno pokušali da ga izbace iz ritma.
"Na tom meču se videlo koliko je Erling iskusan i smiren, izdržao je kontakt sa rivalom i bio potpuno hladan, nije mu uzvratio, iako je isprovociran" kaže Šveđanin.
Preporučujemo
HALAND ANALIZIRAO SRBIJU: Evo kako je "prekrstio" kapitena Srbije Kolarova
06. 10. 2020. u 17:36
NORVEŠKA ČEKA SRBIJU PRED NAVIJAČIMA: Fudbalski savez saopštio koliko će ih biti
06. 10. 2020. u 15:24 >> 15:35
DRAMA DOSTIŽE VRHUNAC: Vinisijus i Prestijani u centru pažnje pred revanš, Real brani gol prednosti na "Bernabeu"
MESTO u osmini finala Lige šampiona biće rešeno u Madridu, gde Real dočekuje Benfiku posle pobede od 1:0 u Lisabonu. Gol odluke u prvom meču postigao je Vinisijus, ali rezultat nije bio jedina tema večeri – duel je obeležio incident i prekid zbog navodnog rasističkog ispada Prestijanija prema Vinisijus, što je dodatno podiglo tenziju pred revanš.
25. 02. 2026. u 06:27
CEO SVET SE SMEJE HRVATIMA: Zbog ovoga je odložena fudbalska utakmica! (FOTO)
Najnovije vesti iz Hrvatske su takve da se ceo svet smeje.
24. 02. 2026. u 19:55
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)