FUDBALER DINAMA IZ ZAGREBA OBLAČI DRES SRBIJE: Dečko sa hrvatskim pasošem izabrao "orlove"
SELEKTOR Ilija Stolica saopštio je spisak mlade reprezentacije Srbije za oktobarske mečeve u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, koje će "orlići" igrati protiv Poljske i Estonije.
Damjan Daničić u dresu Voždovca foto: N.Skenderija
Na spisku se nalazi 25 igrača, ali jedno ime je naročito privuklo pažnju.
Radi se o Damjanu Daničiću, srpskom fudbaleru sa hrvatskim pasošem, koji trenutno nastupa za Dinamo Zagreb.
Ne viđa se retko da igrači koji nastupaju u Hrvatskoj stignu do nacionalnih selekcija, ali mladi levi bek očigledno je talenat koji su prepoznali i na "Maksimiru".
Daničić je "dete" Crvene zvezde, ponikao je u tom klubu, da bi prošlog leta prešao u Voždovac.
Ipak, tamo se nije dugo zadržao pa je već zimus, taman kada je napunio 20 godina, ponovo promenio sredinu i preselio se u Dinamo Zagreb. Daničić je tamo bio i deo drugog tima, a ove sezone je u Prvoj ligi Hrvatske upisao tri nastupa.
Daničić je inače rođen u Zagrebu 24. januara 2000. godine, pa bi stoga nekada u budućnost teoretski mogao da nastupa za seniorsku reprezentaciju Hrvatske.
Međutim, u FSS očigledno vode računa i o njegovom napretku, pa je tako zaslužio poziv selektora Stolice.
(Mondo)
BARSELONA U PROBLEMU: Flik ne zna kako da skrpi tim za teško gostovanje Betisu
KARTUHA u Sevilji biće poprište duela Betisa i Barselone u četvrtak od 18.30 časova, u okviru 15. kola La lige.
06. 12. 2025. u 10:36
KAKAV ŠOK! Srbija ostala bez četvrtfinala Svetskog prvenstva! Naše rukometašice izgubile od Crne Gore i to kako!
Ženska rukometna reprezentacija Srbije je na šokantan način ostala bez plasmana u četvrtfinale Svetskog prvenstva jer je u meču u kome joj je i bod bio dovoljan izgubila od Crne Gore - konačan rezultat glasio je 17:33 (9:13) posle zaista neverovatnih dešavanja na parketu u Dortmundu, na kome je naročito briljirala Armel Keli Atinžre, golman Crnogorki, koja je ostvarila čak 18 odbrana, zaustvivši nestvarna 62% šuteva koji su išli ka golu koji je čuvala.
06. 12. 2025. u 17:00 >> 17:01
TRAMP UKRAO ŠOU NA ŽREBU ZA SP: Scena koja je obišla svet - Melanija nije krila oduševljenje (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je u centru pažnje na izvlačenju grupa za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2026. godine, gde je izveo svoj poznati YMCA ples i primio prvu FIFA-inu nagradu za mir.
06. 12. 2025. u 10:31
Komentari (0)