REKORD "TOBDŽIJA" U FA KUPU: Obamejang sa dva gola srušio Čelsi i doneo pehar Arsenalu

Beta

01. 08. 2020. u 21:06

FUDBALERI Arsenala osvojili su FA kup, pošto su večeras u finalu na Vembliju pobedili Čelsi sa 2:1.

РЕКОРД ТОБЏИЈА У ФА КУПУ: Обамејанг са два гола срушио Челси и донео пехар Арсеналу

Ovo je rekordi 14. trofej Arsenala u FA kupu.

Arsenal je, takođe, ovom pobedom izborio učešće u Ligi Evrope naredne sezone pošto je takmičenje u Premijer ligi završio tek na osmom mestu.

Čelsi je poveo već u petom minutu golom Kristijana Pulušića na asistenciju Olivijea Žirua, ali je Arsenal u nastavku stigao do preokreta i pobede golovima Pjer Emerika Obamejanga.

Obamejang je prvo u 28. minutu izjednačio golom sa penala, pošto ga je prethodno u kaznenom prostoru srušio Sesar Aspilikueta, da bi trijumf svom timu doneo u 67. minutu posle asistencije Nikole Pepea.

Čelsi je meč završio sa igračem manje na terenu pošto je Mateo Kovačić u 75. minutu dobio drugi žuti karton.