VUK RAŠOVIĆ NAPUSTIO SAUDIJSKU ARABIJU: Evo gde bivši trener Partizana nastavlja karijeru
Trener Vuk Rašović novi je šef stručnog štaba kluba Itihad Kalba iz Ujedinjenih Arapskih Emirata. Klub je osnovan 1972. Ekipa igra u žuto-crnim dresovima, a nadimak im je „tigrovi”. Ugovor je potpisan na dve godine, a zvanična prezentacija najavljena je za 3. jul.
FOTO: Privatna arhiva
Sa srpskim trenerom u stručnom štabu biće i dva pomoćnika - Ljubiša Ranković i Rudolf Marčić. Za kondiciju će se brinuti Vladan Popović. Ovaj kvartet trenera uspešno je radio u Saudijskoj Arabiji četiri godine u klubovima Fajsali i Al Fejha.
Pre dve godine klub je napravio veliki uspeh osvojivši Kup kralja, najcenjenije takmičenje u ovoj zemlji. Pobednik Kupa kralja direktno se plasira u azijski Ligu šampiona.
- Napravili smo veliki uspeh sa malom Al Fejhom. Sada je vreme za nove izazove. Želeli su nas i u sezoni koja dolazi, ali ponuda Kalbe bila je odlična i verujem da će biti lepih rezultata sa ovim timom - istakao je Vuk Rašović, koji je sa porodicom odmor proveo u Beogradu i Baru.
Ovo je, inače, povratak Vuka Rašovića u UAE, gde je radio tri godine i predvodio klubove Al Dafra i Al Vahda. Pre toga trenirao je Teleoptik, Partizan i beloruski Dinamo iz Minska.
Kalba će pripreme početi u svom gradu, a u drugoj nedelji jula sledi odlazak na pripreme u Sloveniju.
BONUS VIDEO: Geri Lineker: Džud Belingem je pravi vođa, napravio je sjajan potez
Preporučujemo
FRANCUZI STREPE OD ZVEZDE! Evo šta je trener Lila izjavio pred gostovanje na Marakani!
25. 02. 2026. u 19:32
PRENOS, ZVEZDA - EFES: Crveno-beli igraju veoma važan meč u Evroligi
25. 02. 2026. u 19:30
"DOŠLA SAM SA JEDNIM CILjEM": Angelina Topić srećna zbog velikog rezultata
25. 02. 2026. u 19:20
DRAMA DOSTIŽE VRHUNAC: Vinisijus i Prestijani u centru pažnje pred revanš, Real brani gol prednosti na "Bernabeu"
MESTO u osmini finala Lige šampiona biće rešeno u Madridu, gde Real dočekuje Benfiku posle pobede od 1:0 u Lisabonu. Gol odluke u prvom meču postigao je Vinisijus, ali rezultat nije bio jedina tema večeri – duel je obeležio incident i prekid zbog navodnog rasističkog ispada Prestijanija prema Vinisijus, što je dodatno podiglo tenziju pred revanš.
25. 02. 2026. u 06:27
CEO SVET SE SMEJE HRVATIMA: Zbog ovoga je odložena fudbalska utakmica! (FOTO)
Najnovije vesti iz Hrvatske su takve da se ceo svet smeje.
24. 02. 2026. u 19:55
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)