HAOS U MINHENU: Uhapšen navijač Lacija zbog pozdrava Hitleru
Pred meč Lige šampiona između Bajerna i Lacija u Minhenu uhapšen je jedan navijač gostiju. Navijači italijanskog kluba pevali su fašističe pesma, a ovaj navijač je i kažnjen zbog pozdrava Hitleru.
FOTO: Tanjug/AP
Portparol minhenske policije rekao je za agenciju AP da je 18-godišnjaku iz Italije izrečena novčana kazna od četiri cifre nakon što je policija pozvana u pivnicu Hofbrojhaus kasno u ponedeljak.
Na snimku koji je objavio list La Republika, vide se navijači koji su završili pesmu skandirajući: "Duče, duče, duče", što se odnosi na bivšeg italijanskog diktatora Benita Musolinija, Hitlerovog saveznika.
Hitler je osnovao Nacionalsocijalističku nemačku radničku partiju, poznatiju kao Nacističku partiju, govorom u toj istoj pivnici 1920. godine.
BONUS VIDEO: NOVI GOL PARTIZANA: Natho drugi put strelac protiv Železničara
Preporučujemo
DOMAĆI ZADATAK NA TEMU "TRENERSKI POSAO": Kerik radi sjajne stvari na klupi Junjateda koji je sve bliži plasmanu u Ligi šampiona!
OD dolaska nekadašnjeg "vojnika" Ser Aleksa Fergusona Junajted igra odlično, popeo se na treće mesto, a večeras ga očekuje još jedan veoma težak zadatak jer gostuje na "Vitalitiju" gde će ga dočekati razigrani Bornmut (21.00).
20. 03. 2026. u 07:10
PUTIN JE UPRAVO KLEKNUO PRED NjIM! Ovo ni u crkvi nije uradio predsednik Rusije (VIDEO)
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i - sportske događaje. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" vezane su za Italiju. U toj zemlji je okončan spektakl - Zimske paraolimpijske igre 2026, a tamo su Rusi uradili ono što Zapad nije mogao ni da sanja. A ruski predsednik Vladimir Putin je zbog toga i te kako oduševljen, te je rešio da nestvarne heroje hitno odlikuje. Pred jednim od njih je i kleknuo.
19. 03. 2026. u 19:58
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)