ITALIJA BEZ EURO 2024? Za sve su "krive" Ukrajina i Severna Makedonija

14. 10. 2023. u 17:28

Fudbalska reprezentacija Ukrajine pobedila je u glavnom gradu Češke, Pragu, Severnu Makedoniju rezultatom 2:0 i tako sačuvala šanse da se plasira na Evropsko prvenstvo koje se sledećeg leta igra u Nemačkoj.

ИТАЛИЈА БЕЗ ЕУРО 2024? За све су криве Украјина и Северна Македонија

Golom Sudakova u 30. minutu Ukrajina je krunisala nadmoć u prvom poluvremenu, ali je u drugom selekcija naših južnih komšija uspela da pritisne protivnika i zapreti.

Makedonci nisu uspeli da daju gol, ali jesu Ukrajinci još jedan, preko rezerviste Aleksandra Karavajeva.

On je u 5. minutu sudijske nadoknade vremena kaznio grubu grešku golmana Severne Makedonije Stoleta Dimitrijevskog.

Ukrajina je sad na tabeli grupe C drugoplasirana sa 10 bodova, ima tri više od Italije, koja ima i dva meča manje.

Upravo će se Ukrajina i Italija do kraja boriti za poziciju broj dva koja vodi direktno na prvenstvo Evrope, pošto je prvoplasirana Engleska, koja ima 13 bodova iz pet utakmica, teško dostižna za obe selekcije. Severna Makedonija je ostala na četvrtom mestu sa sedam bodova iz šest utakmica i nema više ni teoretske šanse za plasman na EURO 2024.

U drugom meču koji je odigran u istom terminu, Severna Irska je kao domaćin u meču grupe H pobedila San Marino rezultatom 3:0, ali obe selekcije su odavno bez šansi za plasman na Evropsko prvenstvo.

BONUS VIDEO: NESVAKIDAŠNjA KOREOGRAFIJA: Ovo su "delije" uradile za meč Zvezda - Jang bojs u Ligi šampiona