TADIĆU IZMIČE TITULA: Novi kiks Ajaksa udaljio ''kopljanike'' od novog naslova prvaka

02. 04. 2023. u 14:56

Fudbaleri Ajaksa odigrali su nerešeno na gostovanju G.A. Iglsa rezultatom 0:0 u 27. kolu Eredivizije.

ТАДИЋУ ИЗМИЧЕ ТИТУЛА: Нови кикс Ајакса удаљио копљанике од новог наслова првака

FOTO> EPA

Nije danas tim Džonija Hejtinge bio na svom nivou i teško je dolazio do pravih šansi.

U 20. minutu prvu je imao Brajan Brobi, ali je odlično intervenisao golman domaće ekipe.

Iglsi su imali najbolju šansu u 36. minutu kada je Rulji zaustavio Lidberga.

Drugo poluvreme nije donelo mnogo prilika, u finišu je Ajaks krenuo na sve ili ništa, ušli su i Bergvajn, Vijndal i Konseisao.

U 80. minutu Tadić je izveo korner, a Timber bio najviši u skoku, ali nije uspeo da pogodi mrežu.

Ajaks je odigrao ''tanku'' partiju, pa sada Fejnord ima zicer, ako pobedi Spartu u gradskom derbiju, pobeći će na ogromnih +8 na sedam kola do kraja.

BONUS VIDEO: "POČELI SMO, NEĆEMO SE ZAUSTAVITI": Batak oduševljen pobedom nad Partizanom