VELEMAJSTORIJA! Pogledajte prelep gol prvaka sveta koji je obeležio dan u FA kupu (VIDEO)

07. 01. 2023. u 19:12

ARGENTINSKI fudbaler Aleksis Makalister (24) postigao je spektakularan pogodak za Brajton koji je u FA Kupu pregazio Midlzboro sa 5:1 i još je jednom potvrdio o kakvom se igraču radi.

ВЕЛЕМАЈСТОРИЈА! Погледајте прелеп гол првака света који је обележио дан у ФА купу (ВИДЕО)

Podsetimo, Makalister je postao nedavno prvak sveta sa selekcijom Argentine. Odigrao je sjajan Mundijal u Kataru i nije nikakvo čudo što je postao tražena 'roba' na tržištu.

Međutim, nakon današnje utakmice protiv Midlzboroa i dva pogotka koja je postigao, njegova cena će još više rasti.

Razlog što će cena 'podivljati' viđen je u 58. minuti. Makalister je spektakularno petom sa 10-ak metara pogodio protivničku mrežu i pokazao je kakav je velemajstor.

Inače, Brajton je spreman da proda 24-godišnjeg argentinskog veznjaka i već su postavili cenu od 50 miliona funti. Interes za njega, pokazali su već Čelsi i Juventus.

Aleksis Makalister je član Brajtona postao u januaru 2019. godine. Stigao je iz Argentinos Juniorsa za cifru od osam miliona evra.

Nije odmah dobio šansu u ovom klubu. Išao je na pozajmicu u tim u kojem je ponikao, ali i Boku juniors, pa je u Engleskoj redovan od januara 2020. godine.

Ove sezone 24-godišnji fudbaler je odigrao 16 utakmica u svim takmičenjima i postigao je sedam pogodaka za Brajton. Pet od toga je zabio u ligi.

Sjajni fudbaler postao je i standardni član reprezentacije Argentine. Za gaučose je odigrao 14 utakmica i postigao je jedan pogodak.

FA KUP

Fulam je igrao bez Aleksandra Mitrovića i prošao je dalje.

Savladali su Hal rezultatom 2:0 (1:0), golovima Leona Kurzave u 37. i Džejmsa u 94. minutu.

Brajton je lako prošao dalje, pošto je razbio u gostima Midlzbro rezultatom 5:1 (2:1).

Golove za premijerligaša postizali su Gros u osmom, Lalana u 29. i Mekalister dva puta u 58. i 80. i Undav u 88. minutu.

Čuba Akpom, bivši napadač Arsenala, pogodio je za domaćina u 13. minutu.

Barnli Vensana Kompanija izbacio je premijerligaša Bornmut.

Ubedljivo su slavili u gostima rezultatom 4:2 (3:1).

Blekpul je šokirao Notingem Forest i deklasirao ih rezultatom 4:1 (1:0).