PREDUGO SLAVILI USPEH PROTIV ZVEZDE: Velika bruka Ferencvaroša

Tanjug

19. 10. 2022. u 19:36

FUDBALERI Ferencvaroša, rivala šampiona Srbije Crvene zvezde u Ligi Evrope, danas su su se propisno obrukali, pošto su u ispali šesnaestini finala mađarskog Kupa od ekipe Ivanče, trećeligaša iz istoimenog sela koje broji oko 3.000 stanovnika.

ПРЕДУГО СЛАВИЛИ УСПЕХ ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ: Велика брука Ференцвароша

Domaćin je do velikog iznenađenja došao posle produžetaka i na kraju slavio sa 3:2 pogotkom Bensa Kerča u 96. minutu.

Prethodno je Fradi poveo preko Kristofera Zakarijasena u 4. minutu, a izjednačio je Laslo Šuster u 6. minutu. Gosti su ponovo došli do prednosti pogotkom Rajana Mmaea u 19. minutu, da bi utakmicu u produžetke uveo Čaba Aradi u 57. minutu.

Kada je reč o Ligi Evrope, Ferencvaroš je lider H grupe sa devet bodova posle četiri odigrana kola, po šest imaju Trabzon i Monako, a poslednjeplasirana je Crvena zvezda sa tri boda.

Jedini trijumf šampion Srbije upisao je upravo protiv šampiona Mađarske kog je savladao u Beogradu sa 4:1 u trećem kolu Lige Evrope.

BONUS VIDEO: Milojević nakon pobede: Teren je bio težak za igru, bez igre je teško stvarati šanse