AUTOGOL UTIŠAO HULIGANE: Vlahović i Juventus slavili minimalnu pobedu na Kup-gostovanju Fiorentini

02. 03. 2022. u 23:11

FUDBALERI Juventusa savladali su Fiorentinu sa 1:0 u prvom meču polufinala Kupa Italije na stadionu Artemio Franki.

АУТОГОЛ УТИШАО ХУЛИГАНЕ: Влаховић и Јувентус славили минималну победу на Куп-гостовању Фиорентини

Utakmica je imala jezivu uvertiru u vidu koreografije kojom su huligani koji sebe nazivaju fudbalskim navijačima dočekali dojučerašnjeg idola i najboljeg strelca Dušana Vlahovića.

Viola je dominirala na večerašnjem meču, posebno u prvom poluvremenu, Đakomo Bonaventura i Džordan Ikone nisu uspeli da zatresu mrežu golmana Matije Perina.

U nastavku susreta četa Maksa Alegrija nastavila je po starom, to je mogao da kazni pomenuti Ikone, ali stativa je bila saveznik gostiju iz Torina.

Juventus je napadao stihijski, svoju šansu Stara dama čekala je iz kontranapada, međutim, Nikola Milenković je bio fantastičan.

Srbin je perfektno komandovao poslednjom linijom Fioretnine, te je najzaslužniji za "uspavljivanje" Dušana Vlahovića.

I kada se očekivalo da se utakmica završi rezultatom 0:0, usledilo je pomračenje uma Lorenca Venutija. Huan Kvadrado je centrirao u 92. minutu, lopta pogađa 26-godišnjeg fudbalera i završava iza Pjetra Teraćana.

Revanš susret na programu je 20. aprila na Alijanc stadionu.