LUDNICA OD DERBIJA: Milan preokretom, uz igrača manje, dobio Inter, šampionska trka je otvorena! (VIDEO)

D. N.

05. 02. 2022. u 20:10

JUBILARNI, 230. "derbi dela madonina" opravdao je sva očekivanja ljubitelja fudbala.

ЛУДНИЦА ОД ДЕРБИЈА: Милан преокретом, уз играча мање, добио Интер, шампионска трка је отворена! (ВИДЕО)

Tanjug/AP

Milan je, kao gost u gradskom derbiju, savladao ekipu Intera, branioca trona u Seriji A, sa 1:2.

Iako je Inter izgubio samo dva boda u poslednjih deset mečeva, a i poveo, posle spretne reakcije Ivana Perišića u 38. minutu, sve se preokrenulo u drugom poluvremenu.

Kiks nerazura u 75. minutu Olivije Žiru je iskoristio da poravna rezultat, samo tri minuta kasnije Francuz je izrastao u heroja roso-nerih.

On je dodavanje Kalabrije pretvorio u asistenciju sjajno se oslobodivši čuvara, a odmah potom je iskosa s desne strane preciznim udarcem poslao loptu u dalji donji ugao gola Intera.

Hernandez isključen na derbiju Inter - Milan / Foto: Tanjug/AP

Milan je u sudijskoj nadoknadi vremena ostao bez isključenog Hernandeza, ali tim za koji u igru nije ušlo pojačanje iz Crvene zvezde, mladi Marko Lazetić, uspeo je da sačuva stečenu prednost.

Na tabeli Serije A Inter i dalje vodi, sa 53 boda, a Milan je prišao na 52, s tim da je odigrao utakmicu više. Za njima slede Napoli (49), Atalanta (43), Juventus (42), Roma (39) i ostali konkurenti.

BONUS VIDEO: Ovo su fudbaleri sa najvećim zaradama