LIGA ŠAMPIONA: Remi i šest golova u Rusiji, Juventus srušio Malme

Časlav Vuković

08. 12. 2021. u 20:55

JEVENTUS je uspeo kao prvi da okonča grupnu fazu Lige šampiona. To je uspeo da uradi zahvaljujući kiksu Čelsija.

ЛИГА ШАМПИОНА: Реми и шест голова у Русији, Јувентус срушио Малме

"Stara dama" je ostvarila minimalnu pobedu protiv Malmea na svom terenu - 1:0, a jedini gol bio je delo Moize Kina koji je u 18. minutu savladao Ismela Dijavaru.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata. Treba reći da je za šampiona Švedske celu utakmicu odigrao srpski fudbaler Veljko Birmančević.

Kada su "plavci" u pitanju, oni nisu uspeli da slave u Sankt Peterburgu. Meč protiv Zenita završen je bez pobednika - 3:3.

Timo Verner je postigao dva gola za "plavce", a uspeo je Nemac i da uđe u istoriju kluba iz Londona. Osim njega u strelce se upisao i Romelu Lukaku.

Timo Verner/FOTO: AP/Tanjug

Ruski klub je posle 45 minuta vodio sa 2:1 zahvaljujući pogocima Klaudinja i Serdara Azmuna. Čelsi je uspeo u nastavku da preokrene, ali je remi domaćinu u četvrtom minutu nadoknade doneo Magomed Ozdoev.

Juventus je grupnu fazu okončao sa 15 bodova, "plavci" imaju 13, dok takmičenje u Ligi Evrope nastavlja Zenit koji ima pet bodova.

BONUS VIDEO: DAN KADA SE ZVEZDA POPELA NA KROV SVETA: Pre 30 godina crveno-beli su ostvarili legendarni uspeh