BIĆE NAPETO! Jedan gol, dvostruka briga: Zvezda izgubila meč, ali i prvo mesto

D. N.

04. 11. 2021. u 22:56

CRVENA Zvezda ne samo da nije uspela da ostvari primarni cilj iz meča sa Midtjilandom, da pobedi u tom meču 4. kola Lige Evrope, već je doživela i dvostruki udarac.

БИЋЕ НАПЕТО! Један гол, двострука брига: Звезда изгубила меч, али и прво место

Tanjug/AP

Podsetimo, Zvezda je izgubila od Midtjilanda na Marakani, pa je ostala na sedam osvojenih bodova.

Ali, nije i ostala na prvom mestu u grupi.

Naime, Braga ju je prestigla, nakon što je sa 4:2 pobedila poslednjeplasirani Ludogorec.

Portugalski klub je poveo preko Al Musratija u 25. minutu, Sotiriu je osam minuta kasnije vratio nadu Bugarima da mogu da izvuku povoljan rezulat, no do velikog predaha gostima se mreža još dvaput tresla.

Strelci su bili Medeiroš u 38. i, na sjajnu asistenciju petom Rikarda Horte, Galeno u 40. minutu, a onda je u 73. Gonzalez doneo nedostižnih 4:1 posle jednostavne, a prelepe akcije domaćih.

Do kraja meča, samo je Plastun uspeo da postigne gol, ali on nije bio dovoljan Ludogorecu zaa ništa drugo osim nešto časnijeg poraza.

Posle ovog meča, Braga je zasela na prvu poziciju sa devet bodova, Zvezda je ostala na pomenutih sedam, Midtjiland je treći ali sada sa pet, dok je Ludogorec ostao na jednom bodu.

Podsetimo, pobednici grupa direktno idu u osminu finala, drugoplasirani će igrati šesnaestinu finala protiv ekipa koje kao treće ispadnu iz grupne faze Lige šampiona, dok šansu u Evropi ima i tim koji bude treći - on će se preseliti u Ligi konferencija i igrati s jednim od drugoplasiranih iz grupne faze tog takmičenja.