ZVEZDA NA UDARU UEFA: Loše vesti na Marakani pred Midtjiland

03. 11. 2021. u 14:30

Fudbaleri Crvene zvezde u četvrtak od 21.00 igraju meč četvrtog kola grupne faze Lige Evrope protiv ekipe Midtjilanda.

ЗВЕЗДА НА УДАРУ УЕФА: Лоше вести на Маракани пред Мидтјиланд

Posle 1:1 u Danskoj, crveno-beli imaju priliku da trijumfom overe proleće u drugom po jačini takmičenju na Starom kontinentu.

A da ne bude sve sjajano na Marakani pobrinula se UEFA. Naime, Disciplinska komisija UEFA kaznila je Crvenu zvezdu sa 10.000, a razlog su žuti kartoni.

Crveno-beli su kažnjeni zbog utakmice sa Ludogorecom  u 2. kolu Lige Evrope. Zvezda je trijumfovala sa 1:0, na utakmici odigranoj 30. septembra, zahvaljujući golu Gelora Kange u 64. minutu.

Beograđani su, kako saznaje Informer, kažnjeni jer su dobili više od pet žutih kartona na pomenutoj utakmici!

Žute kartone su tada u Razgradu dobili: Lois Dioni u 13. minutu, Mirko Ivanić četiri minuta kasnije, a  potom Gelor Kanga tokom sudijske nadoknade vremena u prvom delu meča.

U drugom poluvreme su "požuteli" Milan Pavkov u 67. minutu i Petar Stanić u 81.

Beograđani posle tri kola vode na tabeli F grupe sa sedam bodova. Drugoplasirana Braga ima šest, trećeplasirani Midtiland dva, a četvrtoplasirani Ludogorec jedan bod.