BARSELONA NA HOLANDSKI POGON: Katalonci ubedljivi protiv Levantea, Ansu Fati se na sjajan način vratio na teren

26. 09. 2021. u 18:30

KONAČNO je Barselona uspela da pobedi nakon dva vezana remija. Katalonci su na svom terenu savladali Levante sa 3:0, a ovaj meč je osim golova dvojice Holanđana obeležio i povratak na teren talentovanog Ansua Fatija.

БАРСЕЛОНА НА ХОЛАНДСКИ ПОГОН: Каталонци убедљиви против Левантеа, Ансу Фати се на сјајан начин вратио на терен

Lepši povratak nova desetka kluba sa "Kamp Noua" nije mogla da zamisli. Ušao je u igru u 81. minutu umesto Luka de Jonga, a u prvom minutu nadoknade je postigao gol i najavio da je spreman da nosi tako važan i značajan broj na leđima.

Sve je lako kada se na vreme rival otvori. Barselona je već posle 14 minuta vodila sa 2:0, a golove su postigli Memfis Depaj i pomenuti Luk de Jong, kome je to bio prvenac u novom klubu.

Tim iz Valensije nije ozbiljnije pretio Ter Štegenu, sve do finiša utakmice. No, najvažnije za nemačkog golmana je da mu je mreža ostala netaknuta.

Ovo je važna pobeda za tim Ronalda Kumana da se malo stvari stabilizuju, posebno što u Barselona u narednom kolu gostuje šampionu Atletiku. Pre toga u sredu u drugom kolu Lige šampiona ide u Lisabon na noge Benfiki.

Barselona se sada nalazi na petom mestu na tabeli sa 12 bodova, dok je Levante 17. sa četiri.