ERIKSENOVA DRAMA PARALIZOVALA DANCE: Istorijski trijumf Finske (FOTO+VIDEO)

12. 06. 2021. u 17:30 >> 21:48

FUDBALERI Finske savladali su Dansku na stadionu Parken u Kopenhagenu, golom Pohjanpala u 60. minutu utakmice na kojoj je centralni događaj ipak bila životna drama danskog fudbalera Kristijana Eriksena.

ЕРИКСЕНОВА ДРАМА ПАРАЛИЗОВАЛА ДАНЦЕ: Историјски тријумф Финске (ФОТО+ВИДЕО)

DANSKA – FINSKA 0:1

(Pohijanpalo 60')

Stadion: Parken u Kopenhagenu

Gledalaca: 25.000

Sudija: Entoni Tejlor (Engleska)

DANSKA (4-3-3): Šmajhel – Vas (od 76. Striger), Kjer, Kristensen, Mele – Eriksen(od 45. Jensen), Hejbjerg, Dilejni (od 76. Kornelijus) – Poulsen, Brjatvajt, Vind (od 63. Olsen).

FINSKA (4-4-2): Hradecki – Raitala, Arajuri, O Šonesi, Uronen – Lod, Kamara, Sparv (od 77. Šuler), Toivio – Pohajanpalo, Puki (od 77. Kauku).

90. minut - Igraće se još četiri minuta nadoknade.

86. minut - Desni bek Finske Raitala je ostao na zemlji posle akcije u kojoj je Danska imala priliku da dođe možda i do izjednačenja, a moguće da je bio i novi penal.

Hradecki je promašio istrčavanje, Poulsn je bio neodlučan ali je možda lopta u nastavku akcije pogodila defanzivca Finske u ruku...

80. minut - Uronen je, uz golmana Hradeckog i strelca Pohjanpala heroj Finske. Ne samo što je bio asistent kod gola nego je sada sprečio gotovo izvesno izjednačenje.

73. minut - Dosuđen je penal za Dansku koji nije realizovao Hejbjerg. Očigledno je da su Danci pod jačim utiskom onoga što se desilo njihovom saigraču, što je svakako razumljivo. Videlo se prilikom zaleta da će Danac promašiti.

Ovo je prvi istorijski gol za Finsku na Evropskim prvenstvima. Uronen je centrirao, a Pohijnpalo je prvo u skoku prevario Kjera, a onda je lopta odskočivši čudno prevarila Šmajhela.

60. minut - FINCI VODE! Iz prvog udarca nagol Finska je pogodila, strelac Pohijanpalo.

55. minut - Vind pokušava dva puta, nešto kasnije izblokiran je Mele. Danci imaju 19 udaraca na gol, Finci nijedan.

50. minut - Nastavlja se slika od pre prekida, Danci napadaju, finci još nemaju udarac na gol.

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Ništa značajno nije se desilo u nastavku prvog poluvremena

UTAKMICA JE NASTAVLjENA

Prvo će biti odigrana 4 minuta preostala od prvog poluvremena, a onda posle pet minuta pauze prelazi se na promenu strana i drugo poluvreme.

Odluku da se susret nastavi doneli zajedno reprezentativci Danske i Finske.

Posle gotovo sat vremena drame, stigle su prve optimistične informacije, da je Eriksenovo stanje stabilno.

Gledaoci na Parkenu su obavešteni da ostanu na svojim mestima što ukazuje da će se meč nastaviti.

44. minut - Strašne scene! Kristijan Eriksen se srušio uz levu aut-liniju i izgleda da je bez svesti. Ukazuje mu se pomoć na terenu, a saigrači su ga okružili sa zabrinutim izrazom lica.

39. minut - Brajtvajt gađa drugu stativu sa 15 metara, ali nije dovoljno precizan.

33. minut - Sada je na zemlji O'Šonesi. Finac irske krvi dobio je udarac loptom u nos.

29. minut - Novi prekid na utakmici izazvan povredom Uronena. došlo je do sudara levog beka finske sa golmanom Hradeckim, a u toj gužvi učestvovao je i Brajtvajt.

27. minut - Kristensen je nesmotreno zakačio Pukija rukom po glavi, zbog čnjga je došlo do kraćeg prekida.

24. minut - Brajtvajt preti sa desetak metara, ali lopta ide pored gola.

22. minut - Dilejni je mogao mnogo bolje da reaguje, umesto da Danci opasnije zaprete golu Hradeckog, Finska je došla u priliku preko kontra-napada. Srećom po domaćina Puki je izgubio remplovanje sa Kjaerom a da je uspeo da prođe iskusnog štopera izašao bi sam ispred Kaspera Šmajhela.

18. minut - Golman Leverkuzena je pod baražnom paljbom, ali odoleva, poslednji je pokušao Eriksen!

15. minut - Nova prilika za Dansku, Hradecki izbija loptu iz gola posle glavometa Hejberga. Pola parkena je već pomislilo da je gol.

10. minut - Mele prolazi lako, odbrana finske ima velikih poteškoća da zaustavi Dance koji pokazuju široku lepezu opcija u napadu.

7. minut - Šutirao je Vind, ali Hradecki je ostao nesavladan. Nekoliko teških minuta za odbranu Finske.

5. minut - Uzbuđenja ispred gola finaca nakon kornera koji je izveo Eriksen.

4. minut - Žuti karton pokazao je Tejlor Lodu iz finske posle prekršaja na sredini terena.

1. minut - Danci su krenuli sa centra.