40 PUTA ZAREDOM NADMUDREN SA BELE TAČKE: De Hea nije odbranio penal od 2016. godine
JEDANAESTERCI su kriptonit za golmanskog supermena Davida de Heu.
FOTO: AP
Čuvar mreže Mančester junajteda nije uspeo da u penal-seriji finala Lige Evrope protiv Viljareala odbrani niti jedan udarac sa bele tačke (0:0, 10:11), a računajući tih 11 koliko su ih šutirali igrači "žute podmornice" dolazi se do podatka da Španac iz poslednjih 40 suočavanja sa bele tačke nije izlazio kao pobednik.
Poslednji put kada je uspeo da odbrani penal bila je 2016. godina i polufinale FA kupa koji su "crveni đavoli" igrali sa Evertonom, a tada je skinuo udarac Romelu Lukakuu.
Strateg mančesterskog tima Ole Gunar Solskjer i sam je rekao posle meča da je razmišljao da promeni golmana.
- Prošao mi je kroz glavu negativan Davidov rekord, ali bili smo uvereni i sigurni u naš izbor - istakao je Norvežanin.
Da stvar bude još zanimljivija, drugi čuvar mreže, Din Henderson ima poprilično visok procenat uspešnosti odbranjenih penala. On ih je zaustavio osam od 17 u istom periodu.
- Samo sam hteo da ga pogodim. Ni sam ne znam šta sam uradio, šutnuo sam što sam jače mogao i nadao se da će ući - iskreno je kazao Rulji.
Preporučujemo
FUDBALSKA MAGIJA: Pogledajte potez godine sa finala Lige Evrope (VIDEO)
26. 05. 2021. u 21:58
NEVEROVATNA PENAL SERIJA PRIPALA VILjAREALU: Španski klub osvojio Ligu Evrope, De Hea tragičar
26. 05. 2021. u 20:28 >> 23:55
RAŠFORD NA METI RASISTA: Nastavnik matematike mu slao slike majmuna u porukama
27. 05. 2021. u 18:08
ZVEZDA NA KORAK OD EVROPSKOG PROLEĆA: Malme bez motiva, crveno-beli love ključne bodove u Švedskoj
Crvena zvezda gostuje Malmeu u četvrtak uveče na stadionu "Eleda" (18.45) u okviru sedmog kola ligaške faze Lige Evrope, u meču koji za domaćina nema rezultatski značaj, dok bi srpski šampion pobedom praktično osigurao plasman u nokaut fazu.
22. 01. 2026. u 07:00
A ŠVEĐANI - ZAPANjENI! Evo šta su "delije" upravo uradile na ulicama Malmea (FOTO)
Malme i Crvena zvezda igraju danas utakmicu Lige Evrope, uz prenos uživo na portalu "Novosti", a pred taj megdan - bilo je na momente baš "živo" na ulicama pomenutog švedskog grada.
22. 01. 2026. u 17:53 >> 18:31
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)