KONERI JE IMAO ČVRST STAV O KOSOVU: Dobijao pretnje smrću ali nije odustajao - "Kosovo mora ostati u Srbiji"
BRITANSKA glumačka legenda Šon Koneri, nakon proglašenja nezavisnosti takozvane države Kosovo bio je izrazito negativno raspoložen.
Foto: EPA
Glumac je tako nekoliko puta prekidao novinare sa njihovim pitanjima o filmovima u kojima je radio, i prebacivao bi temu na problem nezavisnosti Kosova.
Jednom prilikom Koneri je rekao da Kosovo doživljava kao svoju rodnu Škotsku, i da ne vidi zbog čega bi Kosovo imalo mogućnost da se otcepi, a mnoge druge pokrajine u svetu ne mogu.
- Ne shvatam zašto je Kosovo poseban slučaj. Kako to oni mogu biti nezavisni, a mnogi drugi ne mogu. Zašto onda Škotska ne može da se odvoji od Velike Britanije?! Kosovo mora ostati u Srbiji. Sve je ovo licemerno -rekao je on na jednoj konferenciji za novinare.
Zbog ove tvrdnje glumac je redovno dobijao pretnje smrću, ali nije odustao od nje.
Proslavljeni škotski glumac preminuo je danas u 90 godini života.
(Kurir/Frankfurtske vesti)
Preporučujemo
"OŽIVELI" BORA I GAGA NIKOLIĆ: Srđan Todorović i Vojin Ćetković zajedno u filmu "Toma"
30. 10. 2020. u 17:13
TUGA U PORODICI GORANA BREGOVIĆA: Muzičaru iznenada preminula sestra
28. 10. 2020. u 10:47
TUŽNE VESTI IZ SVETA MUZIKE: Preminuo bivši gitarista Galije, " Hvala ti za sve, počivaj u miru"
27. 10. 2020. u 13:18 >> 13:47
SVE GORI NA BLISKOM ISTOKU: Sirene zavijaju širom Izraela, počeo novi napad; Iran silovito udara po američkim bazama (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 22:56
OTKRIVENO KAKO JE UBIJEN HAMNEI: Jedna greška ga koštala života, Tramp imao neočekivanog saveznika
SKRIVEN duboko u svom bunkeru, Ali Hamenei nije očekivao drzak dnevni napad u samom srcu svoje moći.
01. 03. 2026. u 19:16
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (2)