Plaćen je 670.000 funti: Ovo je prsluk za spasavanje koji je nosila putnica sa "Titanika"
PRSLUK za spasavanje, koji je nosila jedna od preživelih putnica sa "Titanika", prodat je za 670.000 funti, odnosno oko 770.000 evra na aukciji u Viltširu u Engleskoj.
Profimedia
Pripadao je Lori Mejbel Frankateli, putnici prve klase, koja ga je nosila u čamcu za spasavanje broj jedan. Na prsluku se nalazi osam potpisa preživelih, među kojima su vatrogasci Čarls Hendrikson i Džordž Tejlor, kao i mornar Džejms Horvil.
Frankatelijeva je bila sekretarica modne kreatorke ledi Lusi Daf Gordon, koja je putovala sa suprugom, ser Kosmom Daf Gordonom. Njih troje našli su se među dvanaestoro ljudi u čamcu koji je imao mesta za četrdeset putnika. Odluka putnika iz tog čamca da se ne vrate i pokušaju da pomognu ljudima u ledenom Atlantiku i danas izaziva polemike.
Na istoj aukciji prodat je i sat pronađen uz telo bogatog putnika stradalog u brodolomu. Sat je prodat za 180.000 funti, dok je jastuk za sedište iz jednog od čamaca za spasavanje dostigao cenu od 390.000 funti. Na njemu se nalazi originalni znak sa zastavicom kompanije White Star Line.
Kupac jastuka je Muzej "Titanika" u Tenesiju i Brensonu u Misuriju, gde će ovaj predmet biti izložen.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Posle 114 godina isplivalo pismo sa Titanika: Otkriva ko bi mogao da bude pravi Džek
16. 04. 2026. u 14:41
LEONARDO DI KAPRIO OTKRIO DA NIKADA NIJE POGLEDAO "TITANIK": Glumica ostala u šoku
11. 04. 2026. u 20:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MISTERIJA KOJA GODINAMA PROGANjA SRBIJU: Šta je majka pronašla na mestu gde je stradao njen sin?
FILIP Tomović imao je 17 godina kada je njegov život tragično prekinut, a slučaj njegove smrti godinama kasnije ostao je jedan od najpotresnijih događaja koji se povezuje sa pričama o delovanju satanističkih i okultnih grupa u Srbiji.
09. 07. 2026. u 13:29
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)