VIRUS KORONA U SRPSKOJ: Preminulo dvoje, 73 novozaraženo
U POSLEDNjA 24 sata u Republici Srpskoj preminule su dve osobe kod kojih je potvrđeno prisustvo virusa korona, a novozaražene su 73 osoba.
D, Pozderović
U Insititutu za javno zdravstvo navode da su preminuli muškarac i žena starije životne dobi iz Gradiške i Doboja.
- Testirana su 302 uzorka, a virus je potvrđen kod 37 muških i 36 ženskih osoba, od kojih je 11 mlađe, 50 srednje i 12 osoba starije životne dobi. Po osam zaraženih je iz Doboja i Modriče, sedam iz Teslića, pet iz Pala i Rogatice... - saopštio je Institut za javno zdravstvo RS.
Do sada je u Srpskoj potvrđeno 7.330 slučajeva, a preminulo je ukupno 247 osoba kod kojih je potvrđen test na novi virus korona. Ukupno su se oporavile 4.294 osobe.
Hospitalizovano je 228 pacijenata, od čega 64 u Univerzitetsko kliničkom centru Republike Srpske 64 i 164 u opštim bolnicama.
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)