SLASNE I SOČNE, ZAGREJAĆE VAM DUŠU I TELO: Ćufte u sočnom bećar sosu
KONKRETAN ručak koji će vas dugo držati sitim.
Foto Shutterstock
Potrebno:
* 1 crni luk
* 2 čena belog luka
* 3 kašike maslinovog ulja
* 2 paprike
* 2 paradajza
* so
* biber
* origano
* bosiljak
* majčina dušica
* 500 g junećeg mlevenog mesa
* 1 jaje
* 1 crni luk, sitno seckan
* 1 čen belog luka
* 2 kašike prezli
* 1 kašika maslinovog ulja
* 2 ravne kašičice soli
* biber
* kravlji sir
Priprema:
Rernu zagrejte na 200 stepeni. Iseckajte sitno crni i beli luk i propržite na zagrejanom ulju. Dodajte papriku isečenu na kocke, propržite pa dodajte paradajz sečen na kocke.
Dodajte so, smanjite na srednju temperaturu, poklopite i dinstajte 15-ak minuta. Zasebno, u posudu stavite mleveno meso, jaje, crni luk, sitno seckan beli luk, prezlu, ulje, so i biber pa izmešajte i mesite dok ne dobijete ujednačenu smesu. Odvajajte po malo smese, poravnajte, utisnite kockicu sira pa formirajte ćuftu. Ponavljajte postupak dok ne potrošite meso. Štapnim mikserom propasirajte već dinstano povrće pa ga pobiberite i začinite. Sos sipajte u pleh pa preko njega naređajte ćufte. Pecite 45 minuta u rerni zagrejanoj na 200 stepeni.
(Trpeza)
Preporučujemo
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)