HRSKAVA PILETINA SA PARMEZANOM: Jednostavna priprema, a ukus kao iz restorana
Ako tražite ideju za brzu, a efektnu večeru — ovo je pravi recept. Savršeno hrskava piletina, bogata aroma putera i svežina limuna u kombinaciji sa parmezanom… apsolutni hit na tanjiru!
FOTO: Novosti
Sastojci
- 2 velika pileća prsa, presečena horizontalno (4 fileta)
- 2 kašike maslinovog ulja
- so i biber
Preliv od jaja:
- 2 velika jaja
- 1 kašičica mlevenog belog luka
- 1 kašičica italijanskog začina
- so i biber
Hrskavi omotač:
- 1 šolja rendanog parmezana
- 4 kašike glatkog brašna
- sos od limunskog putera:
- 6 kašika neslanog putera
- 2 grančice ruzmarina
- 3 čena belog luka, sitno seckana
- ¼ šolje svežeg soka od limuna
- ⅓ šolje pilećeg bujona
- so i biber
Za ukrašavanje:
- 2 kašike sitno seckanog svežeg peršuna
Kriške limuna
Postupak
Pileća prsa presecite horizontalno da dobijete 4 fileta. Začinite solju i biberom i ostavite sa strane. U činiji umutite jaja, beli luk, italijanski začin, so i biber. U plitkoj posudi pomešajte brašno i rendani parmezan. Svaki file umočite u mešavinu od jaja, zatim uvaljajte u parmezan i brašno. Otresite višak. Zagrejte maslinovo ulje u velikom tiganju na srednje jakoj vatri. Pržite piletinu oko 5 minuta sa svake strane, dok ne postane zlatna i hrskava. Izvadite piletinu, a u isti tiganj dodajte puter. Kada se istopi, ubacite beli luk i ruzmarin i kratko propržite dok ne zamirišu. Dodajte pileći bujon i sok od limuna, začinite solju i biberom i kuvajte 1–2 minuta. Vratite piletinu u tiganj, prelijte sosom i zagrevajte još 1 minut. Poslužite ukrašeno svežim peršunom i kriškama limuna.
Prijatno!
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
BAKLAŽAN PARMEZANO: Italijanski specijalitet koji osvaja mirisom i ukusom
12. 07. 2026. u 11:00
LETNjA SALATA SA PATLIDžANOM: Sveža, hrskava i puna ukusa
12. 07. 2026. u 08:00 >> 07:34
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN MOŽE DA BUDE ZADOVOLjAN Ruska vojska raportirala: Potpuno kontrolišemo nebo iznad Konstantinovke
RUSKE jedinice su uspostavile potpunu kontrolu nad vazdušnim prostorom u Konstantinovki u samoproglašenoj Donjeckoj Narodnoj Republici, izjavio je komandir čete 2. bataljona 1465. motostreljačkog puka Južne grupe snaga, pozivnog znaka "Grek".
13. 07. 2026. u 16:33
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)