DŽIHADISTI UBILI 137 LJUDI: Napadi na više sela u Nigeru
NAORUŽANI napadači ubili su u nedelju 137 ljudi u koordinisanim napadima na nekoliko sela na jugozapadu Nigera, saopštila je danas vlade te zemlje.
Foto: Vikipedija
Reč je o jednom od najsmrtonosnijih dana u skorašnjoj prošlosti te afričke zemlje, opustošene islamističkim nasiljem, prenosi Rojters.
Za sada nepoznati počinioci izveli su u nedelju napade na tri sela u regionu Tahua, koji se graniči sa susednim Malijem, saopštila je vlada Nigera.
Rojters navodi da je prema prethodnim procenama lokalnih vlasti broj žrtava napada iznosio oko 60.
"Sistematskim ciljanjem civila, ovi naoružani banditi dostižu novi nivo užasa i divljaštva", saopštila je vlada Nigera, dodajući da će u čast ubijenima biti proglašena trodnevna žalost širom zemlje.
Iz vlade nisu navodili za koga prepostavljaju da stoji iza napada, ali Rojters podseća da su bezbednosni izvori ranije za krvoproliće okrivili Islamsku državu, čije su lokalne podružnice aktivne u ovom delu Nigera.
Preporučujemo
DEKADA BOLA I PATNjE U SIRIJI: OD „Arapskog proleća" do rata protiv terorizma
18. 03. 2021. u 23:50 >> 00:57
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)