KORONA HARA SAD: Teksas prvi u SAD potvrdio više od milion zaraženih
TEKSAS je prva američka država u kojoj je broj zaraženih korona virusom premašio milion, dok je u celoj zemlji već tri puta u manje od nedelju dana potvrđeno više od 100.000 novoobolelih dnevno, javlja Rojters.
Tanjug-AP
Ako bi bio zasebna država, Teksas bi se našao na desetom mestu u svetu po ukupnom broju obolelih od kovid-19. Ova savezna američka država broji preko deset odsto ukupnog broja slučajeva korona virusa u SAD.
Prema Rojtersovoj statistici, prosečan broj novozaraženih po danu je u Teksasu prošle nedelje iznosio oko 8.000, najviše u SAD u pomenutom periodu, a iza dolazi Ilinois sa dvostruko manje prijavljenih novih slučajeva bolesti dnevno.
Kalifornija, koja je u avgustu potvrdila više od 600.000 novih slučajeva bolesti, trenutno nije daleko od Teksasa po broju zaraženih i preminulih. U ovoj državi je u proteklih nedelju dana potvrđeno preko 950.000 novoobolelih, kao i oko 30.000 smrtnih slučajeva od posledica bolesti.
SAD su zemlja najteže pogođena pandemijom na svetu, sa preko 9,8 miliona potvrđenih slučajeva i više od 230.000 umrlih.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)