PUTIN I TRAMP ČESTO RAZGOVARAJU TELEFONOM: Američki i ruski lider neće se sastati pre američkih predsedničkih izbora
KREMLj je objavio da nikakvi kontakti između lidera Rusije Vladimira Putina i SAD Donalda Trampa nisu u planu pre novembarskih predsedničkih izbora u SAD, nedugo pošto je američka TV stanica NBC tvrdila da je šef Bele kuće tražio susret.
Foto: EPA
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov, međutim, ne isključuje telefonske kontakate:
- Kao što znate, oni komuniciraju prilično često. Lako organizuju telefonske razgovore, kad treba - rekao je Peskov ruskim medijima.
Od početka godine lideri Rusije i SAD su razgovarali osam puta, od kojih su dva bila trilateralna, sa saudijskim kraljem, a odnosili su se na cene i proizvodnju energenata. Stanica NBC tvrdi da je Tramp, navodno, nameravao da u susretu s Putinom saopšti detalje o novom sporazumu o kontroli nuklearnog naoružanja, kako bi osvojio još jedan spoljnopolitički poen uoči izbora 3. novembra, na kojima se protiv demokratskog protivkandidata Džozefa Bajdena, bori za drugi mandat u Beloj kući.
Preporučujemo
TRAMP U BAJDENOVOM RODNOM MESTU: Napustio vas je, pola veka Džozef izneverava Ameriku
21. 08. 2020. u 00:59
BIVŠI ADVOKAT FBI: Falsifikovali smo dokumenta o „Trampovoj zaveri sa Rusijom”
19. 08. 2020. u 23:21
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
ŠOK: "Ameri NISU spašavali pilota - KRALI su obogaćeni uranijum! Katastrofa za Vašington"
BAGEJ je nazvao operaciju spasavanja katastrofom za Vašington, jer iranska vojska tvrdi da su njene snage uništile dva helikoptera Crni jastreb i dva vojno-transportna aviona C-130.
06. 04. 2026. u 19:11
Komentari (0)