LUKAŠENKO O BOLESTI: Podmetnuli su mi koronu, istražujemo od koga
PREDSEDNIK Belorusije Aleksandar Lukašenko izjavio je da se nije slučajno razboleo od korona virusa, već mu je, kako tvrdi, bolest "podmetnuta".
Foto Tanjug AP
"Podmetnuli su mi virus korona. Sada to istražujemo", rekao je Lukašenko, prenosi Sputnjik.
„Nikada nismo negirali postojanje korona virusa, nego su tako interpretirali mediji. Kako bi neko mogao da porekne nešto što zaista postoji? To je prva stvar, a drugo - zbog činjenice da smo s tim u vezi bili veoma oprezni, virus se razvijao sporije nego kod ostalih. Čak znam i imena dvoje ljudi koji su ga doneli. Ja sam morao sve to da uradim. Sve sam kontrolisao. Mogu i da me ubiju, ali nigde neću bežati", rekao je Lukašenko.
On je naglasio da je bolest preležao "na nogama" i da je imao lakšu kliničku sliku.
Prema poslednjim informacijama, u Belorusiji je zabeleženo 68.503 slučaja zaraze virusom korona, od čega je 580 osoba umrlo.
Preporučujemo
LUKAŠENKO ZBUNIO JAVNOST: Predsednik Belorusije tvrdi - preboleo sam koronu na nogama
28. 07. 2020. u 22:50
MOSKVA UVEK SAVEZNIK: Lukašenko žali što je Rusija promenila "bratski odnos"
05. 08. 2020. u 08:31
VELIKO UPOZORENjE LUKAŠENKA: Planeta može da „eksplodira“ u svakom trenutku
04. 08. 2020. u 13:48
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)