Češka dala zeleno svetlo za prelet: Fico može slobodno da putuju za Moskvu
ČEŠKA je dala dozvolu za prelet aviona slovačkog premijera Roberta Fica za Rusiju gde će učestvovati na proslavi povodom 81. godišnjice Dana pobede u Drugom svetskom ratu, saopštio je večeras portparol češkog Ministarstva spoljnih poslova Adam Čerge.
Foto: Ožana Jaroslav / ČTK / Profimedia
On je rekao da je Fico već na letu za Moskvu, preneo je TASS.
Čerge je naveo da je da je slovačka strana poslala Češkoj standardni zahtev za dozvolu za prelet Ficovog aviona, kao i da je ona izdata bez odlaganja.
Fico je ranije izjavio da tokom posete Moskvi planira da položi cveće na Grob nepoznatog junaka 9. maja, kao i da se nada se da će se sastati sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.
Fico je rekao da putuje u Moskvu kako bi odao počast vojnicima Crvene armije koji su poginuli boreći se protiv nacista za oslobođenje Slovačke.
Estonija, Litvanija, Letonija i Poljska zabranile su prelet preko svojih teritorija aviona Roberta Fica radi posete Moskvi povodom obeležavanja Dana pobede, 9. maja.
(Tanjug)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (2)