TRAMP JASAN: Imam krajnji rok za postizanje mira u Ukrajini
AMERIČKI predsednik Donald Tramp rekao je da je sebi postavio rok za rešavanje ukrajinske krize.
Foto: Tanjug/AP
- Imam svoj rok - rekao je on novinarima.
Tramp je upozorio da, ako se problem ne reši u roku koji je odredio, „počećemo da se ponašamo na potpuno drugačiji način“.
- Mislim da ćemo imati mir - rekao je Tramp.
- Ne sviđa mi se što to traje tako dugo, ali mislim da obe strane žele mir - dodao je američki lider.
(Sputnjik)
Preporučujemo
MALI: Intenzivni pregovori o NIS-u, očekujem dobro rešenje i novo odlaganje sankcija
24. 04. 2025. u 17:07
OGLASILI SE IZ EVROPSKE KOMISIJE: Moguć susret Trampa i Fon der Lajen u Rimu 26. aprila
24. 04. 2025. u 15:08
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)