TRAMP ZAHTEVA: Irak danas zaustavlja uvoz gasa iz Irana
IRAK će danas zaustaviti uvoz gasa iz Irana u skladu sa uslovima koje je nametnula administracija američkog predsednika Donalda Trampa, što je pozdravio Stejt department.
Foto D. Milovanović
Kako se navodi, iračka vlada će sada mora da pronađe alternativni izvor gasa, a neki poslanici rekli su novinarima da alternativa ne postoji.
Irak je uvozio 50 miliona kubnih metara gasa iz Irana dnevno za napajanje elektrana, prenosi "Ašarak al Avsat".
-Pozivamo iračku vladu da što pre eliminiše svoju zavisnost od iranskih izvora energije i pozdravljamo posvećenost iračkog premijera naporima da ta zemlja postigne energetsku nezavisnost, rekla je potparolka Stejt departmenta.
SAD koriste reviziju izuzeća kako bi povećale pritisak na Bagdad da dozvoli kurdski izvoz sirove nafte preko Turske, prema dva izvora upoznata sa ovim pitanjem, preneo je Rojters.
Američka vlada je saopštila da želi da ekonomski izoluje Iran i eliminiše prihode Teherana od izvoza nafte kako bi usporila iranski razvoj nuklearnog oružja, a Tramp je obnovio politiku „maksimalnog pritiska“ na Islamsku Republiku.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
TEHERAN O PREDLOGU SAD: Nismo primili Trampovo pismo o razgovorima o nuklearnom programu
07. 03. 2025. u 22:00
RUSIJA PONUDILA AMERICI I IRANU: Moskva može da posreduje u vezi nuklearnog programa
05. 03. 2025. u 00:55
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)